Jerome Boateng znalazł nowy klub

Jerome Boateng
Pressfocus Na zdjęciu: Jerome Boateng

Trzeba przyznać, że kwestia wyboru nowego pracodawcy przez Jerome Boatenga od początku okienka była wielką niewiadomą. O stopera biło się sporo klubów, ale negocjacje nie przynosiły oczekiwanych rezultatów. Tuż przed zamknięciem rynku 32-latek zaakceptował warunki przedstawione przez Olympique Lyon.

  • Jerome Boateng od początku lipca pozostawał wolnym zawodnikiem
  • W pewnym momencie wybór klubu przez doświadczonego obrońcę był jedną wielką zagadką
  • Zainteresowanie 32-latkiem było spore, ale finalnie wybór padł na Olympique Lyon

Olympique Lyon nowym klubem Jerome Boatenga

Jerome Boateng przez dekadę bronił barw Bayernu Monachium. Dla Bawarczyków rozegrał łącznie 363 spotkania i na przestrzeni lat dwukrotnie podnosił puchar Ligi Mistrzów, mógł cieszyć się aż z dziewięciu tytułów mistrza Niemiec, natomiast pięć razy odnosił triumf w krajowym pucharze. Co więcej, 32-latek ma na koncie też pięć trofeów Superpucharu Niemiec oraz dwa Superpucharu UEFA.

Można powiedzieć, że w swojej karierze zdobył już wszystko. W 2014 r. dołożył jeszcze mistrzostwo Świata, ale ostatnie miesiące były dla wielokrotnego reprezentanta Niemiec bardzo ciężkie. Zawodnika nękały kontuzje, przez które stracił większą część sezonu. Na dodatek zimą życie odebrała sobie jego była partnerka oraz matka ich wspólnego dziecka. Hansi Flick darzył Boatenga dużą sympatią, więc nie robił mu większych problemów, kiedy musiał uporządkować własne życie prywatne.

Zawodnik wraz z końcem czerwca zakończył przygodę w Monachium. Został należycie pożegnany, ale pomimo chęci, nie dostał propozycji nowego kontraktu. Stąd też przez okres letniego okna transferowego prowadził negocjacje z kilkoma klubami. Był temat powrotu do Herthy Berlin, ale do gry wchodziły też kluby z Hiszpanii, Anglii czy Francji.

Po długich i ciężkich rozmowach ostateczny wybór padł na Olympique Lyon. Stoper przeszedł już testy medyczne oraz złożył podpis pod dwuletnim kontraktem. Dla francuskiej drużyny to całkiem solidne wzmocnienie. Klub w ostatnim czasie miał problemy w defensywie, na co lekiem może być właśnie 32-latek.

Przeczytaj również: 10 świetnych piłkarzy jeszcze może zmienić kluby

Komentarze