PSG może stracić Mbappe. “Klub popełnił błąd”

Thierry Henry
PressFocus Na zdjęciu: Thierry Henry

Thierry Henry nie szczędził słów krytyki pod adresem Paris Saint-Germain za to, że nie rozwiązali w odpowiednim czasie tematu przyszłości Kyliana Mbappe. Paryżanie mogą stracić jednego ze swoich kluczowych zawodników latem przyszłego roku. I to zupełnie za darmo.

  • Kylian Mbappe po zakończeniu obecnego sezonu będzie mógł odejść z PSG za darmo
  • Francuskiemu klubowi na razie nie udało się porozumieć z 22-letnim piłkarzem w sprawie podpisania nowej umowy
  • Działanie PSG w tej sprawie krytykuje Thierry Henry

Mbappe może odejść za darmo

Obecna umowa 22-letniego napastnika PSG obowiązuje tylko do czerwca 2022 roku, co sprawia, że już w styczniu będzie mógł związać się przedwstępną umową z innym klubem. Nie jest także tajemnicą, że gotowy na jego pozyskanie jest Real Madryt, który zabiega o niego od dawna.

Paryżanie oczywiście chcieliby zatrzymać Mbappe w swoim zespole, ale dotychczasowe rozmowy w sprawie podpisania nowego kontraktu nie przyniosły żadnego efektu. Opuszczenie przez reprezentanta Francji Parc des Princes z każdym tygodniem wydaje się coraz bardziej prawdopodobne.

Henry krytykuje działania klubu

Teraz głos w tej sprawie zabrał Thierry Henry, który nie ma wątpliwości, że klub ze stolicy Francji popełnił w tej sytuacji duży błąd, na którego naprawę może być już za późno.

– Ta sytuacja powinna być rozwiązana dwa lata temu – powiedział Henry, cytowany przez dziennik AS. – Dwa sezony temy powinni usiąść z Mbappe i powiedzieć mu: “To będzie twoja drużyna, zamierzamy zbudować tę drużynę wokół ciebie, będziesz liderem” – kontynuował.

– Teraz ma swój los we własnych rękach. Może podpisać umowę gdzie chce, ale to powinno być rozwiązane już dawno temu – mówił były reprezentant Francji.

Zobacz także: Mbappe ponownie zapisał się w historii. 100 trafień Francuza

Komentarze