Glik jeszcze zimą może zmienić klub

Kamil Glik
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kamil Glik

Kamil Glik to bez wątpienia kluczowa postać reprezentacji Polski. Doświadczony zawodnik nie spełnia jednak pokładanych nadziei w Benevento Calcio. Włoskie media sugerują, że piłkarz może niebawem zmienić pracodawcę.

  • Kamil Glik moze wkrótce zostać bohaterem transferu
  • Benevento Calcio nie jest zadowolone z postawy reprezentanta Polski twuerdził dziennikarz Fabio Taralli w rozmowie z Przeglądem Sportowym
  • Obecna umowa 33-latka obowiązuje do końca czerwca 2023 roku

Glik na wylocie z Benevento Calcio?

Kamil Glik trafił do ekipy z Żółto-czerwonych z AS Monaco. W koszulce Benevento w tym sezonie 33-latek wystąpił łącznie w 13 spotkaniach. Na ten temat w rozmowie z Przeglądem Sportowym wypowiedział się dziennikarze Fabio Taralli.

Wpływ na ewentualne rozstanie Glika z Benevento może mieć nie tylko forma sportowa, ale też zarobki zawodnika. Polski defensor jest jednym z najlepiej wynagradzanych piłkarzy w klubie, co jest dużym obciążeniem dla aktualnych możliwości Benevento.

To środki, które klub może wydać na innego zawodnika. Problemem jest też dyspozycja Glika, która jest znacznie poniżej oczekiwań. Był nieuważny w obronie i dostał czerwone kartki – mówił dziennikarz AntePrima.it Fabio Taralli w rozmowie z Przeglądem Sportowym.

90-krotny reprezentant Polski dołączył do Benevento we wrześniu 2020 roku za trzy miliony euro. Jak dotąd rozegrał w tym zespole łącznie 50 meczów, notując w nich dwa trafienia i asystę.

Czytaj więcej: Borek zasugerował, kiedy poznamy nowego selekcjonera Biało-czerwonych

Komentarze