Borek zasugerował, kiedy poznamy nowego selekcjonera Biało-czerwonych

Mateusz Borek
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mateusz Borek

Reprezentacja Polski od końcówki grudnia pozostaje bez selekcjonera. Paulo Sousa, zdecydował się na dołączenie do Flamengo Rio de Janeiro. Tymczasem prezes PZPN Cezary Kulesza pracuje nad znalezieniem następcy Portugalczyka. Dziennikarz Mateusz Borek w rozmowie z TVPSport.pl zasugerował, kiedy ogłoszone zostanie nazwisko nowego opiekuna Biało-czerwonych.

  • Trwają prace nad poszukiwaniem nowego selekcjonera reprezentacji Polski w Polskim Związku Piłki Nożnej
  • Prezes PZPN Cezary Kulesza przeprowadził już rozmowy z kandydatami
  • Dziennikarz Mateusz Borek w rozmowie z TVPSport.pl wskazał termin, kiedy może zostać znany następca Paulo Sousy

Coraz bliżej ogłoszenie nowego selekcjonera reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski już w marcu rozegra arcyważny mecz barażowy o awans na mundial w Katarze z Rosją. Zwycięzca tej potyczki zagra z wygranym boju Szwecja – Czechy. Czasu co prawda jeszcze trochę. Aczkolwiek im szybciej wyłoniony zostanie nowy selekcjoner, tym lepiej dla reprezentacji. Chociażby ze względu na to, że nowy opiekun mógłby zacząć śledzić spotkania w ligach zagranicznych, umawiając się jednocześnie na spotkania z poszczególnymi reprezentantami Polski.

Polska ekipa jest bez selekcjonera od 29 grudnia minionego roku. Tymczasem dziennikarz Mateusz Borek sugeruje, że następca Paulo Sousy zostanie ujawniony do piątku. Ostatnio w kontekście pracy z Biało-czerwonymi wymieniani byli między innymi Fabio Cannavaro, czy Slven Bilić. Niemniej niezmiennie faworytem wydaje się Adam Nawałka, który już w przeszłości prowadził reprezentację Polski.

Myślę, że przedłużony casting trwa już troszkę za długo. Wydaje mi się, że do piątku sprawa zostanie załatwiona i przestaniemy dyskutować o kolejnych kandydaturach. Wiadomo, że zagraniczni i bezrobotni trenerzy potrzebują podbić zainteresowanie swoją osobą – mówił Mateusz Borek cytowany przez TVPSport.pl.

W Polsce pewnie pojawił się tylko Fabio Cannavaro. Otrzymał zaproszenie i przyjechał. Uznał, że wypada porozmawiać, skoro ktoś chciał się z nim spotkać. Przemyślał jednak pewne rzeczy i zdał sobie sprawę, że nie zna zawodników, ma trzy jednostki treningowe i chce zminimalizować ryzyko porażki w pierwszej europejskiej pracy. Dużych szans na zatrudnienie nie było. On sam nie był przekonany, czy jest to właściwy timing. W grę wchodzi polski trener, Adam Nawałka. Casting zakończy się w najbliższy weekend – przekonywał komentator.

Adam Nawałka prowadził reprezentację Polski w 50 spotkaniach. Zaliczył w nich 27 zwycięstw, 13 remisów i 11 remisów. Z Biało-czerwonym znalazł się między innymi w 1./4 finału Euro 2016. Reprezentacja Polski w walce o półfinał przegrałą po serii rzutów karnych z Portugalią.

Czytaj więcej: Reprezentacja Polski. Kto selekcjonerem? “Włochom mówimy stanowcze nie”

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 25 lutego 2022 22:11.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze