Edinson Cavani zostaje w Manchesterze

Edinson Cavani
Edinson Cavani Pressfocus

W ostatnich godzinach Edison Cavani przymierzany był do FC Barcelony. Napastnik nigdzie jednak się nie wybiera, co zadeklarował we własnych mediach społecznościowych.

  • Edison Cavani nie przejdzie do FC Barcelony
  • Snajper wypełni swój kontrakt na Old Trafford
  • W takiej sytuacji koszulka z nr. “7” nadal będzie należeć do Urugwajczyka

Edinson Cavani nigdzie się nie wybiera

W ostatni dzień okna transferowego dowiedzieliśmy się, że agent Edinsona Cavaniego zaoferował usługi 34-latka FC Barcelonie. Z piłkarskiego punktu widzenia byłby to całkiem ciekawy ruch, ale nic takiego nie będzie miało jednak miejsca.

Piłkarz dodał dwa zdjęcia za pośrednictwem mediów społecznościowych. Na pierwszym z nich jest w koszulce Manchesteru United, z kolei później zauważamy udostępniony post z oficjalnego konta Czerwonych Diabłów, gdzie oprócz Urugwajczyka znajduje się znaczna część drużyny.

Potwierdził to również Fabrizio Romano. Dobrze poinformowany dziennikarz w kwestiach transferowych zaznaczył, że powyższe obrazki jednogłośnie wskazują na pozostanie Cavaniego na Old Trafford.

Z jakim numerem zagra Cristiano Ronaldo?

Premier League od lat stosuje te same praktyki. Zarejestrowany wcześniej piłkarz nie może zmienić numeru w trakcie trwania sezonu. W poniedziałkowe południe sympatycy Cristiano Ronaldo byli pełni nadziei, że Portugalczyk przejmie “7” właśnie po Cavanim.

Tymczasem legenda Czerwonych Diabłów musi znaleźć inną liczbę przynajmniej do końca kampanii 2021/22. Z klubu odszedł Daniel James, który biegał po murawie z “21”. Na ten moment numer z jakim zagra Ronaldo pozostaje jedną wielką niewiadomą.

Zaznaczmy tylko, że władze ligi nigdy jeszcze nie pozwoliły żadnemu graczowi na taki zabieg, więc i tym razem nic takiego nie powinno mieć miejsca.

Na ten moment pewne jest jedno. Cristiano oficjalnie dołączył do ekipy z Old Trafford, przechodząc pomyślnie testy medyczne pod okiem medyków z Manchesteru.

Macie może pomysły z jakim numerem zobaczymy Portugalczyka na boiskach Premier League oraz w Lidze Mistrzów?

Przeczytaj również: Skrzydłowy opuszcza Old Trafford w poszukiwaniu minut

Komentarze