Skrzydłowy opuszcza Old Trafford w poszukiwaniu minut

Daniel James (z prawej)
PressFocus Na zdjęciu: Daniel James (z prawej)

Daniel James we wtorek pojawił się w Leeds, gdzie przeszedł badania medyczne i podpisał umowę z zespołem Pawi. Manchester United otrzyma za Walijczyka 29 milionów euro.

  • Daniel James opuści Manchester United na rzecz Leeds United
  • Po transferach Jadona Sancho i Cristiano Ronaldo zabrakło dla Walijczyka miejsca w składzie Czerwonych Diabłów, które otrzymają za swojego gracza około 29 milionów euro

Daniel James nowym kolegą Mateusza Klicha

Kolejna spora transakcja w obrębie Premier League jest już w ostatniej fazie prowadzącej do oficjalnego potwierdzenia. Zarówno dziennikarz Sky Sports, Keith Downie, jak i Fabrizio Romano potwierdzają, że Daniel James przeniesie się z Manchesteru United do Leeds United.

23-latek już w zeszłym sezonie miał spory problem z otrzymaniem szans na grę. Co prawda wystąpił w 26 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach, ale uzbierał zaledwie półtora tysiąca minut. Przybycie na Old Trafford nowych zawodników ofensywnych: Jadona Sancho oraz Cristiano Ronaldo, jeszcze mocniej wpłynęłoby na sytuację Walijczyka. Postanowił on zatem znaleźć dla siebie nowy dom. Natychmiastowo swoje zainteresowanie wyraziło Leeds United. Kluby dość szybko doszły do porozumienia. W wyniku transferu Czerwone Diabły otrzymają za swojego gracza około 29 milionów euro. We wtorek James był widziany na Elland Road, gdzie przeszedł testy medyczne. Po podpisaniu kontraktu dołączy do reprezentacji Walii, która przygotowuje się do środowego starcia z Finlandią.

Skrzydłowy trafił do Manchesteru United dwa lata temu za niespełna osiemnaście milionów euro ze Swansea. W barwach Czerwonych Diabłów zanotował dziewięć goli i tyle samo asyst w 74 spotkaniach.

Zobacz również: Klauzula albo nic. Twarde stanowisko Sevilli.

Komentarze