Dumfries może trafić do Chelsea, jeśli Alonso odejdzie

Denzel Dumfries
PressFocus Na zdjęciu: Denzel Dumfries

La Gazzetta dello Sport donosi, że Chelsea może podjąć nową próbę pozyskania Denzela Dumfriesa z Interu Mediolan, jeśli Marcos Alonso jeszcze tego lata dołączy do Barcelony.

  • Media informują, że Dumfries może jeszcze trafić do Chelsea
  • The Blues zwrócą się po zawodnika Interu, jeśli Stamford Bridge opuści Marcos Alonso
  • Kluby już wcześniej negocjowały ten transfer, ale ze względu na wysoką kwotę odstępnego negocjacje upadły

The Blues ponownie spróbują pozyskać Dumfriesa

Denzel Dumfries jest jednym z celów transferowych Chelsea. Jednak według informacji przekazywanych przez mediolański dziennik, Inter Mediolan oczekuje za swoje piłkarza minimum 40 milionów euro, co do tej pory skutecznie odstraszało zainteresowanie zespołu z zachodniego Londynu.

Negocjacje między dwoma klubami nie trwały zbyt długo na początku tego lata, ponieważ giganci Premier League nie chcieli spełnić oczekiwań nerazzurrich, w związku z czym bardzo szybko zaniechano dalszych negocjacji.

Jednak według Gazzetta sytuacja może się zmienić w ciągu najbliższych dwóch tygodni w przypadku ewentualnego transferu Marcosa Alonso do Barcelony. W takim wypadku The Blues będą musieli poszukać nowego gracza, aby wypełnić lukę w składzie i zdaniem włoskich dziennikarzy ponownie zwrócą się do Interu Mediolan z zapytaniem o Dumfriesa.

Dumfries strzelił decydującego gola w wygranym 2:1 spotkaniu Interu z Lecce w sobotę. Simone Inzaghi nie chce jednak rozstać się z żadną ze swoich gwiazd i nalega, aby żaden zawodnik nie odszedł w ostatnich dwóch tygodniach letniego okna transferowego, o czym miał rozmawiać z dyrektorami klubu.

Chelsea jest natomiast bliska pozyskania młodego talentu z Interu Mediolan Cesare’a Casadeia. The Blues uzgodnili już warunki indywidualnego kontraktu z zawodnikiem, ale muszą osiągnąć jeszcze pełne porozumienie z nerazzurrimi.

Zobacz również: Nie tylko kibice. Gracze Manchesteru United też domagają się wzmocnień

Komentarze