FC Barcelona bliska finalizacji transferu nowego napastnika

Negocjacje FC Barcelony z przedstawicielami Athletico Paranaense są już na zaawansowanym etapie. Dziennikarz Relevo przekazał, że Duma Katalonii może wkrótce sfinalizować transfer Vitora Roque.

Vitor Roque
Pressfocus Na zdjęciu: Vitor Roque
  • FC Barcelona stara się o transfer Vitora Roque
  • Negocjacje są już na zaawansowanym etapie
  • Koszt operacji może wynieść ponad 40 milionów euro

Barca dopnie swego i sprowadzi utalentowanego Brazylijczyka?

FC Barcelona od wielu tygodni stara się o transfer wschodzącej gwiazdy brazylijskiej piłki – Vitora Roque. Napastnik Athletico Paranaense imponuje dojrzałością boiskową i instynktem. Mimo zaledwie 17 lat na karku otrzymuje szanse w seniorskiej drużynie. Jego wartość rynkowa już teraz szacowana przez portal Transfermarkt jest na 14 milionów euro.

Celem Dumy Katalonii jest jak najszybsze sprowadzenie Brazylijczyka, by ten mógł rozwijać się pod okiem Roberta Lewandowskiego. W klubie wierzą, że Vitor Roque może stać się kluczowym dla Barcy zawodnikiem na lata, a jego ewentualny transfer byłby także odpowiedzią na działania Realu Madryt. Królewscy w trakcie sezonu zagwarantowali sobie pozyskanie innego objawienia brazylijskiej piłki – Endricka.

Blaugranę blokuje mocno kwestia Finansowego Fair Play, a także konieczność obniżenia budżetu płacowego, którą narzucił na nią prezes La Liga – Javier Tebas. Mimo to dziennikarze Relevo uważają, że klub jest już bliski finalizacji transferu Vitora Roque. Operacja ich zdaniem ma przekroczyć 40 milionów euro.

Jedną z opcji dla Azulgrany jest wypożyczenie zawodnika, a dopiero później sfinalizowanie jego transferu. Pomogłoby to w rozwiązaniu problemów finansowych. Athletico Paranaense i tak gotowe jest do pójścia na ustępstwa w kwestii obniżenia kwoty ewentualnych bonusów związanych z indywidualnymi wynikami Brazylijczyka.

Komentarze