Dele Alli na liście transferowej Spurs. Trzy oferty dla Anglika

Dele Alli
PressFocus Na zdjęciu: Dele Alli

Dele Alli został przez Tottenham wystawiony na listę transferową. O zawodnika stara się podobno Paris Saint-Germain, ale Anglik wolałby pozostać w ojczyźnie. Tam zainteresowanie 25-latkiem wykazują drużyny Evertonu i Newcastle United.

  • Dele Alli nie przekonał do siebie Antonio Conte. Gracz został wystawiony na listę transferową
  • Pomocnikiem Tottenhamu zainteresowane jest Paris Saint-Germain, ale i dwaj reprezentanci Premier League: Everton i Newcastle United

Dele Alli na wylocie z Tottenhamu. Zostanie w Anglii czy podejmie wyzwanie u giganta?

Dele Alli nie zdołał przekonać do siebie Antonio Conte. Włoch wielokrotnie powtarzał, że jego Tottenham potrzebuje wzmocnień, a przy tym sprzedaży niepotrzebnych graczy. Wśród tych ostatnich znalazł się właśnie 37-krotny reprezentant Anglii.

Alli swój najlepszy sezon zanotował w rozgrywkach 2017/2018. Kolejne dwie kampanie były w jego przypadku jeszcze całkiem udane, ale ostatnio nie potrafi on odnaleźć swojego miejsca w drużynie. Już Jose Mourinho zarzucał mu lenistwo i choć Anglik pod wodzą tego trenera miał kilka niezłych momentów, nigdy nie powrócił na stałe do wyjściowego składu Spurs.

Dlatego też londyńczycy chcą się go pozbyć już w styczniu. Odkąd Mauricio Pochettino przejął Paris Saint-Germain, pomocnik łączony jest z przenosinami do stolicy Francji. I choć sam gracz nie wyklucza tej opcji, jego priorytetem jest pozostanie na Wyspach. Tam również wzbudza zainteresowanie. Jego sytuację sondują Everton oraz Newcastle United.

Alli rozegrał w tym sezonie 18 spotkań dla Tottenhamu we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich dwa gole i asystę. Portal Transfermarkt wycenia go na 25 milionów euro.

Czytaj więcej: Liverpool może sprzątnąć Chelsea sprzed nosa klasowego obrońcę.

Tottenham
Chelsea
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 12. stycznia 2022 20:43.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze