Znana cena za superstrzelca Villarreal

Arnaut Danjuma i Ronald Araujo
Pressfocus Na zdjęciu: Arnaut Danjuma i Ronald Araujo

Arnaut Danjuma pokazał się z dobrej strony podczas premierowego sezonu w Villarreal. Dzięki świetnej formie strzeleckiej, zaledwie po roku może odejść do innego klubu. Wszystko przez aktywowanie klauzuli w jego kontrakcie, która wynosi 45 mln euro.

  • Arnaut Danjuma będzie dostępny tego lata za 45 mln euro
  • Każdy zainteresowany nie musi negocjować z klubem Holendra i wystarczy, że wpłaci taką kwotę na konta Villarreal
  • 25-latek nie podjął jeszcze decyzji, co do swojej najbliższej przyszłości

Danjuma może pakować walizki?

Wydaje się, że Arnaut Danjuma tylko zyskał na współpracy z Unaiem Emery. Rok temu został wyciągnięty przez Villarreal z Championship. Całkiem szybko wszedł na wyższy poziom. Wraz z upływem kolejnych spotkań stawał się coraz lepszy, nie raz zaskakując przeciwników na boiskach La Liga czy Ligi Mistrzów.

Do tej pory zdobył łącznie 16 goli w 34 występach. Sześć z nich strzelił w elitarnych rozgrywkach, dlatego zwrócił uwagę największych marek w Europie. Z tego powodu zaczęły pojawiać się plotki o ewentualnej zmianie barw przez 25-latka. Na razie jego umowa jest ważna do 2026 r.

Jak zauważyli dziennikarze Marki, wraz z letnim okienkiem w kontrakcie Holendra zostanie aktywowana klauzula wykupu. Cała kwota waha się w granicach 45 mln euro, co dla większości zainteresowanych klubów jest raczej ceną promocyjną.

Przez ostatnie miesiące Danjumę łączono z powrotem na wyspy. Podobno obserwuje go Arsenal, Tottenham, Chelsea czy Newcastle. 25-latek na razie nie podjął ostatecznej decyzji, gdzie będzie grał w następnym sezonie. Zapewne wolałby reprezentować zespół, walczący na co dzień w Lidze Mistrzów. Tymczasem Villarreal nie może mu tego zapewnić w kampanii 2022/23.

Czytaj więcej: Fantasy Premier League: Złoty i nieskromny

Komentarze