Czołowy defensor porozumiał się z nowym klubem. Mistrzowie Anglii wydadzą fortunę

Manchester City przybliżył się do hitowego transferu z udziałem Josko Gvardiola. Jeden z najlepszych obrońców świata doszedł do porozumienia w kwestii warunków kontraktu. Teraz mistrzowie Anglii muszą sprostać oczekiwaniom Lipska - informuje Fabrizio Romano.

Josko Gvardiol
Obserwuj nas w
fot. Imago/Lackovic Na zdjęciu: Josko Gvardiol
  • Manchester City chce za wszelką cenę pozyskać Josko Gvardiola
  • Chorwat doszedł do porozumienia w sprawie warunków kontraktu
  • Lipsk wycenia swojego gwiazdora na 100 milionów euro

Obywatele ściągną obrońcę za rekordowe pieniądze?

Josko Gvardiol uchodzi za obrońcę o gigantycznym potencjale, który już teraz w ścisłej czołówce najlepszych na świecie. Od momentu przybycia do Lipska radzi sobie znakomicie, a prawdziwą furorę zrobił przy okazji katarskiego mundialu. Wówczas potwierdził, że warto wydać na niego wielkie pieniądze.

Chorwatem od dawna interesowała się Chelsea, która próbowała ściągnąć go do siebie już w zeszłym roku. Zainteresowania przeprowadzką nie wykazywał natomiast sam zawodnik. Po kolejnym udanym sezonie jest już przekonany, że stać go na wykonanie kolejnego kroku i dołączenie do klubu ze ścisłej czołówki.

Za priorytet transferowy określił 21-latka Manchester City. To efekt wrażenia, jakie swoimi umiejętnościami wywołał na Pepie Guardioli.

Obywatele przystąpili do prac nad transferem i poważnie się do niego zbliżają. Według informacji Fabrizio Romano, Gvardiol uzgodnił z mistrzem Anglii warunki indywidualnego kontraktu. Teraz do negocjacji przystąpią oba kluby.

Lipsk chce uczynić z reprezentanta Chorwacji najdroższego obrońcę na świecie. Rekordowym wydatkiem jest na ten moment 87 milionów euro, jakie Manchester United zapłacił za Harry’ego Maguire’a. Wycena Gvardiola przekracza z kolei 100 milionów euro.

Zobacz również: Koniec polskiego tercetu w Brighton? De Zerbi nie wiąże przyszłości z jednym z nich

Komentarze