Gwiazda Stuttgartu na celowniku Newcastle

Borna Sosa
Pressfocus Na zdjęciu: Borna Sosa

Newcastle United radzi sobie w tym sezonie rewelacyjnie i obrało kurs na Ligę Mistrzów. Włodarze klubu zdają sobie sprawę z tego, że potencjał zespołu jest jeszcze większy, dlatego postarają się zimą o dodatkowe wzmocnienia. Dziennikarze Bilda przekazali, że Sroki za nowy cel transferowy obrały gwiazdę VFB Stuttgart – Borna Sosę.

  • Borna Sosa wyrósł na jedną z gwiazd Stuttgartu
  • Chorwatem interesuje się wiele klubów na czele z Newcastle
  • Sroki planują jeszcze zimą ruszyć po lewego obrońcę

Stuttgart gotowy na sprzedaż utalentowanego Chorwata

Daleko VFB Stuttgart w tym sezonie do oczekiwanych przez kibiców rezultatów. Zespół zajmuje obecnie dopiero 16 miejsce w Bundeslidze i czuje na plecach widmo spadku. Dodatkowo trudną już i tak sytuację komplikują zakusy innych klubów w kierunku największej gwiazdy Czerwonych – Borny Sosy. Lewy obrońca to najwyżej wyceniany piłkarz Stuttgartu, który już wkrótce może opuścić Bundesligę.

Dziennikarze Bilda przekazali, że Chorwat znalazł się na celowniku Newcastle United. Sroki sukcesywnie realizują plan na sezon 2022/23, który zakłada awans do Ligi Mistrzów. Włodarze klubu planują zimą kolejne wzmocnienia, a niejako ich ofiarą na swój sposób może paść Stuttgart. W kolejce po utalentowanego obrońcę ustawiły się również Atalanta i Inter Mediolan.

Sosa ceniony jest przede wszystkim za swoje walory ofensywne i rozegranie. Eddie Howe narzeka na brak takich zawodników w kadrze Newcastle. Dlatego też chciałby wzmocnić się kosztem zespołu ze Stuttgartu. Aktualnie 24-latek przebywa z reprezentacją Chorwacji na mundialu w Katarze. W pierwszym spotkaniu z Marokiem przyczynił się on do zachowania czystego konta przez Ognistych

Bayern osłabi konkurenta. Transfer niezagrożony
Konrad Laimer

Bayern Monachium jest nastawiony na to, że w 2023 roku do klubu dołączy pomocnik RB Lipsk. Warunki umowy są właściwie dogadane. Konrad Laimer jest zdecydowany na Bayern Pomocnik RB Lipsk nie przedłuży kontraktu z RB Lipsk Obie strony są dogadane w sprawie warunków umowy W Monachium już kompletują skład na nowy sezon Uwaga kibiców skupiona

Czytaj dalej…

Zarząd Stuttgartu byłby skłonny rozstać się z Sosą, jeśli na stole pojawi się oferta opiewająca na 25 milionów euro. Klub ma spore zaległości finansowe związane z pandemią koronawirusa i potrzebuje zastrzyku gotówki. Niewykluczone zatem, że Chorwat już zimą zmieni otoczenie. 

Także u nas: Gdzie może trafić Cristiano Ronaldo? Media wskazały potencjalne kierunki

Komentarze