Gdzie może trafić Cristiano Ronaldo? Media wskazały potencjalne kierunki

Cristiano Ronaldo
Pressfocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

We wtorek Manchester United oznajmił w oficjalnym komunikacie, że Cristiano Ronaldo nie jest już zawodnikiem angielskiego klubu. Obie strony zdecydowały się na rozwiązanie kontraktu. Największą zagadką obecnie jest, gdzie zagra Portugalczyk. Przyjrzyjmy się potencjalnym kierunkom. 

  • Cristiano Ronaldo rozwiązał w ostatnich dniach kontrakt z Manchesterem United
  • Obie strony doszły do porozumienia i zakończyły współpracę
  • 37-latek pozostaje bez klubu, a media wskazały kilka potencjalnych kierunków dla niego

Potencjalne kierunki dla Cristiano Ronaldo

Burzliwa relacja Cristiano Ronaldo z Manchesterem United w sezonie 2022/23 szybko zakończyła się po kontrowersyjnym wywiadzie, którego napastnik udzielił dla The Sun. Czerwone Diabły w porozumieniu z Portugalczykiem zdecydowały się na rozwiązanie jego kontraktu. Tym samym 37-latek biorący obecnie udział w Mistrzostwach Świata w Katarze pozostał bez klubu.

Media wskazały kilka kierunków, jakie obrać może Cristiano Ronaldo. Niektóre z nich wydają się bardziej, inne mniej prawdopodobne. 

Oficjalnie: Manchester United podjął decyzję w sprawie Ronaldo!
Cristiano Ronaldo

Manchester United poinformował o rozwiązaniu kontraktu z Cristiano Ronaldo za porozumieniem stron. Oznacza to, że kapitan reprezentacji Portugalii może już szukać nowego klubu jako wolny agent. Manchester United rozwiązał umowę z Cristiano Ronaldo za porozumieniem stron Takie działanie to efekt głośnego wywiadu Portugalczyka z The Sun Kapitan reprezentacji Portugalii może zatem związać się z nowym

Czytaj dalej…

Newcastle United

Dziennikarze Marki przekonują, że napastnikiem poważnie interesuje się Newcastle United. Sroki dysponują nieograniczonymi niemal środkami, dlatego 37-latek mógłby liczyć na wysoki kontrakt. Klub zajmuje wysoką pozycję w tabeli Premier League i walczy w tym sezonie o awans do Ligi Mistrzów. Właściciel klubu – Mohammed Bin Salman wierzy, że uda mu się przekonać piłkarza do przenosin.

Al-Nassr

Co ciekawe to klub, który ma tego samego właściciela co Newcastle United. Dlatego też na poważnie brany jest pod uwagę jako miejsce destynacji dla Cristiano Ronaldo. O zainteresowaniu ze strony klubu z Arabii Saudyjskiej informował również Ekrem Konur. Zdaniem tureckiego dziennikarza, głównym argumentem przemawiającym za Al-Nassr są warunki finansowe, które mogą przekonać Portugalczyka. Ponadto w tamtejszej lidze byłby absolutną gwiazdą i fenomenem. 

Chelsea 

Jeszcze nie tak dawno dziennikarze Daily Mirror informowali o zainteresowaniu Cristiano Ronaldo ze strony Chelsea. Zwolennikiem takiego ruchu jest przede wszystkim nowym właściciel The Blues – Todd Boehly. Klub już wcześniej liczył na sprowadzenie Portugalczyka, jednak wówczas pozostał on w Manchesterze United. Kandydatura Chelsea w ostatnich dniach nieco osłabła z uwagi na kryzys sportowy zespołu, który w Premier League zajmuje dopiero ósme miejsce. 

Inter Miami

Na zarobki podobne do tych, jakie inkasował w Manchesterze United, Ronaldo mógłby liczyć także w Interze Miami. Klub Davida Beckhama stara się sprowadzać największe gwiazdy, a Portugalczyk byłby klejnotem koronnym w zespole z MLS. Inter stale się rozwija, a obecny sezon zakończył na szóstej pozycji w tabeli ligowej.

Sporting

Wielu jest zwolenników romantycznego powrotu 37-latka do Sportingu, w którym napastnik stawiał pierwsze piłkarskie kroki w profesjonalnym futbolu. We wrześniu trener Ruben Amorim zdementował jednak plotki łączące Cristiano Ronaldo z klubem z Lizbony, tłumacząc, że nie mają oni pieniędzy na jego kontrakt. Przenosiny do Sportingu wiązałyby się zatem ze sporą obniżką pensji ze strony zawodnika.

Czytaj dalej: Ronaldo: nadszedł właściwy czas, by poszukać nowych wyzwań

Komentarze