Bayern osłabi konkurenta. Transfer niezagrożony

Konrad Laimer
PressFocus Na zdjęciu: Konrad Laimer

Bayern Monachium jest nastawiony na to, że w 2023 roku do klubu dołączy pomocnik RB Lipsk. Warunki umowy są właściwie dogadane.

  • Konrad Laimer jest zdecydowany na Bayern
  • Pomocnik RB Lipsk nie przedłuży kontraktu z RB Lipsk
  • Obie strony są dogadane w sprawie warunków umowy

W Monachium już kompletują skład na nowy sezon

Uwaga kibiców skupiona jest aktualnie na mistrzostwach świata w Katarze. Piłka klubowa to temat, który zszedł na poboczne. Warto o niej jednak pamiętać, ponieważ drużyny szykują się do zimowego okna transferowego. Plany, które snuje Bayern, wybiegają jednak już do lata 2023 roku.

Mistrz Niemiec stara się o wzmocnienie środka pola. Bayern działał w tej sprawie już minionego lata. Wówczas łączony ze wzmocnieniem monachijczyków był Konrad Laimer. Austriak to zawodnik RB Lipsk, który z powodzeniem reprezentuje ten zespół od lipca 2017 roku. Od tego momentu rozegrał w tej drużynie 167 meczów (11 goli i 18 asyst).

Bieżący sezon nie jest udany dla Laimera, który większość spotkań opuścił przez problemy zdrowotne. To nie odstrasza Bayernu. Austriaka w klubie chce szczególnie Julian Nagelsmann, który współpracował z nim w Lipsku. Wszystko wskazuje na to, że panowie spotkają się ponownie w lato 2023. Laimer nie chce przedłużyć ważnego do czerwca tego roku kontraktu. Piłkarzowi zależy na dołączeniu do Bayernu. Warunki został już nawet rzekomo ustalone. Nie są jednak jeszcze znane szczegóły.  

Czytaj także: Dyrektor sportowy Bayernu zdradził plany wobec poważnej kontuzji obrońcy

Komentarze