Hitowy transfer Manchesteru United stał się faktem. Znamy szczegóły operacji

Antony
fot. PressFocus Na zdjęciu: Antony

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami przekazywanymi przez media, nowym zawodnikiem Manchesteru United został Antony. We wtorek klub wystosował oficjalny komunikat, w którym poinformował o pozyskaniu skrzydłowego Ajaksu Amsterdam. Według informacji Fabrizio Romano, za Brazylijczyka Czerwone Diabły zapłaciły ok. 100 milionów euro.

  • Głównym celem transferowym Manchesteru United w ostatnich tygodniach było wzmocnienie formacji ataku
  • Klub bardzo długo starał się o angaż Antony’ego z Ajaksu Amsterdam
  • We wtorek transakcję udało się sfinalizować, o czym klub poinformował w oficjalnym komunikacie

Antony pozostawał celem transferowym Manchesteru United niemal od początku letniego okienka transferowego. Początkowo mistrzowie Holandii nie wyrażali zgody na jego transferów, gdyż latem szeregi klubu opuścili już m.in. Noussair Mazraoui, Sebastian Haller, Ryan Gravenberch, czy Lisandro Martinez. Ajax nie chciał tracić kolejnych gwiazd, dlatego odrzucał oferty składane przez Czerwone Diabły.

Wobec fatalnego początku sezonu klub z Old Trafford postanowił zintensyfikować swoje działania na rynku transferowym. Najpierw zadbano o finalizację transferu Casemiro, a w następnej kolejności szeregi Manchesteru United miał zasilić Antony. Fabrizio Romano już w niedzielę przekazał, że kluby doszły do porozumienia, a Antony ma zostać nowym zawodnikiem Czerwonych Diabłów. Ajax miał zaakceptować ofertę w wysokości 95 milionów euro.

We wtorek otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie ze strony klubu. W oficjalnym komunikacie powiadomiono o pozyskaniu Antony’ego, który przeszedł pomyślnie testy medyczne i podpisał kontrakt z nowym pracodawcą. Podstawowa kwota transferu wyniosła 95 milionów euro, do czego dojść mogą jeszcze dodatkowe bonusy, w wysokości 5 milionów euro.

Antony reprezentował barwy Ajaksu Amsterdam od 1 lipca 2020 roku. W 82 meczach dla zespołu z Amsterdamu zanotował 24 bramki i 22 asysty. Z klubem sięgnął dwukrotnie po mistrzostwo i raz po puchar Holandii.

Czytaj też: “Nie sądzę, żeby kluby takie jak Manchester City, czy Tottenham zapłaciły tyle za Antony’ego”

Komentarze