Seviila zagwarantowała sobie wypożyczenie doświadczonego obrońcy

Alex Telles
Pressfocus Na zdjęciu: Alex Telles

Alex Telles od czasu transferu z FC Porto do Manchesteru United prezentuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Brazylijczyk nie odnalazł się a angielskim futbolu i w sezonie 2022/23 będzie reprezentował barwy Sevilli. Takie informacje przekazał w środę Fabrizio Romano.

  • Alex Telles nie odgrywał pierwszoplanowej roli w barwach Manchesteru United
  • Klub był rozczarowany jego postawą i postanowił pozbyć się go latem
  • Fabrizio Romano przekazał, że Brazylijczyk odejdzie na wypożyczenie do Sevilli

Brazylijczyk postara się o odbudowanie renomy w Sevilli

Niemal od początku przygody z Manchesterem United Alex Telles prezentował się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Brazylijczyk nie był w stanie nawiązać do swojej najlepszej formy w FC Porto i pełnił na Old Trafford głównie rolę rezerwowego. W defensora nie wierzył także Erik ten Hag, który nie uwzględniał go w planach na przyszły sezon.

Z tego względu Telles był przymierzany do opuszczenia ekipy Czerwonych Diabłów już tego lata. Zainteresowanie nim wyrażało kilka ekip, ale najkonkretniejsza oferta pochodziła od Seviili. Fabrizio Romano przekazał w środę, że 29-latek przeniesie się do klubu z Andaluzji na zasadzie wypożyczenia. W umowie nie zawarto klauzuli wykupu zawodnika. 

Licznik występów Alexa Tellesa w barwach Manchesteru United zatrzyma się zatem na 50. Brazylijczyk strzelił w ich trakcie jedną bramkę i zanotował osiem asyst. Czerwone Diabły w październiku 2020 roku zapłaciły za niego 15 milionów euro.

Przeczytaj u nas: Man Utd odpuszcza temat transferu skrzydłowego Ajaxu

Komentarze