Młodzieżowy reprezentant Francji mógł trafić do Chelsea. Odrzucił ofertę

Elye Wahi latem obserwowany był przez wiele topowych klubów. Chelsea i Eintracht głośno wyrażały chęć sprowadzenia napastnika. Ostatecznie wylądował on w RC Lens. W rozmowie z mediami Francuz opowiedział o szczegółach negocjacji.

Elye Wahi
Imago/JBAutissier Na zdjęciu: Elye Wahi
  • Elye Wahi latem znajdywał się w orbicie zainteresowań wielu uznanych klubów
  • Oferty za napastnika złożyły m.in. Chelsea i Eintracht Frankfurt
  • Napastnik zdradził, że odmówił podpisania kontraktu z The Blues

Elye Wahi odmówił latem Chelsea

Sezon 2022/23 był znakomity w wykonaniu Elye Wahiego. Napastnik Montpellier strzelił 19 bramek w 33 meczach przyczyniając się do pewnego utrzymania swojej drużyny w Ligue 1. Momentalnie zaczęły dzwonić telefony z ofertami od topowych klubów. U siebie chciała go Chelsea, a także Eintracht Frankfurt

Ostatecznie napastnik za 30 milionów euro trafił do RC Lens. W rozmowie z mediami zdradził, dlaczego przenosiny do Chelsea, czy Eintrachtu nie doszły do skutku. 

– Nie chciałem podpisywać kontraktu z Chelsea jedynie dla samego faktu zrobienia tego. Frankfurt był blisko pozyskania mnie. Bliżej od Chelsea. Musieli jednak czekać na rozstrzygnięcie kwestii przyszłości Randala Kolo Muaniego. Czekanie do ostatniej chwili było zbyt skomplikowane – stwierdził w rozmowie z L’Equipe.

Młodzieżowy reprezentant Francji czeka wciąż na pierwsze trafienie w barwach Lens. Do tej pory wystąpił on w trzech spotkaniach.

Zobacz też: Zła wiadomość z obozu Chelsea. Nowy nabytek kontuzjowany

Komentarze