Botman jednak bliżej Newcastle United

Sven Botman
PressFocus Na zdjęciu: Sven Botman

Fabrizio Romano informuje, że Sven Botman jest coraz bliższy odejścia z Lille i dołączenia do Newcastle United. O holenderskiego obrońcę walczy jeszcze Milan, ale wydaje się, że rossoneri są w tym momencie na straconej pozycji.

  • Newcastle United jest bliższe pozyskania Svena Botmana z Lille
  • Fabrizio Romano podaje, że oba kluby prowadzą zaawansowane negocjacje
  • W grze pozostaje również Milan, który obecnie znajduje się na gorszej pozycji

Botman zagra w Premier League. Newcastle naciska na transfer Holendra

O przyszłości Svena Botmana media rozpisują się od stycznia. W pewnym momencie wydawało się, że Holender niemal na pewno latem zostanie zawodnikiem Milanu. Niektóre źródła sugerowały, że zawodnik uzgodnił już warunki indywidualnego kontraktu, a kwestią czasu jest osiągnięcie porozumienia przez oba kluby.

Jak dotąd, tak się jednak nie stało, a obecnie wydaje się, że to Newcastle United jest bliższe finalizacji tego transferu. Fabrizio Romano twierdzi, że popularne Sroki nie ustępują w walce po defensora Lille, a negocjacje są w zaawansowanym stadium. Zawodnik jest także otwarty na przenosiny do Premier League.

Ponadto, prezydent Lille, Olivier Letang, chce sprzedać Svena Botmana do Newcastle United zamiast Milanu, ponieważ Sroki oferują więcej pieniędzy – podaje Sport Italia. Rossoneri byli gotowi zapłacić za Holendra 30 milionów euro, co wstępnie miał zaakceptować francuski klub. Teraz jednak w obliczu wyższej oferty zespołu z St. James’ Park, Lille miało zmienić swoje preferencje i chętniej negocjować z angielskim zespołem.

Według źródeł, Botman chciałby rozwiązać swoją przyszłość w najbliższych dniach, aby dołączyć do nowego zespołu przez rozpoczęciem przedsezonowego zgrupowania. Jego obecny kontrakt z Lille wygasa w czerwcu 2025 roku, ale jest niemal przesądzone, że tego lata pożegna się z francuską drużyną.

Zobacz również: Agent Dybali potwierdza: rozmawiamy z Interem

Komentarze