Real Madryt sprzedał swojego napastnika

Borja Mayoral
fot. PressFocus Na zdjęciu: Borja Mayoral

Real Madryt poinformował, że Borja Mayoral został w poniedziałek nowym zawodnikiem Getafe. Na sprzedaży 25-latka “Królewscy” zarobili około 10 milionów euro.

  • Borja Mayoral nie miał szans na przebicie się w Realu Madryt, zatem jego odejście było tego lata przesądzone
  • W poniedziałek ogłoszono transfer 25-latka do Getafe. “Królewscy” zarobią na jego sprzedaży około 10 milionów euro
  • Mistrzowie Hiszpanii rozejrzą się za nowym napastnikiem. Jedną z opcji jest reprezentant kraju Raul de Tomas

Zbędny dla Realu, duże wzmocnienie Getafe

W ostatnich latach Borja Mayoral tułał się po wypożyczeniach. W minionym sezonie jesień spędził w AS Romie, natomiast na wiosnę grał w Getafe. To właśnie tam pokazał się z dobrej strony i wywalczył sobie transfer definitywny.

“Królewscy” nie wiązali z nim większych nadziei, natomiast czekali na klub, który będzie w stanie wyłożyć konkretną kwotę. Z zadowalającą ofertą przybyło właśnie Getafe, które widzi w 25-latku poważne wzmocnienie ofensywy.

Real Madryt na sprzedaży swojego wychowanka zarobi blisko 10 milionów euro. Mayoral podpisał kontrakt do 30 czerwca 2027 roku. Zawarta w nim została również klauzula wykupu, która opiewa na 20 milionach euro.

To ważna informacja dla kibiców mistrza Hiszpanii, ponieważ oznacza, że okienko transferowe ich ukochanego klubu najprawdopodobniej się jeszcze nie skończyło. Na ten moment w kadrze Realu jest zaledwie dwóch napastników – Karim Benzema i Mariano Diaz. Hiszpańskie media donosiły, że Carlo Ancelotti rozejrzy się za jeszcze jednym snajperem, a potencjalnym nabytkiem mógłby zostać Raul de Tomas. Reprezentant kraju chciałby jeszcze raz spróbować swoich sił w Madrycie.

Zobacz również: Możliwa wymiana na linii Manchester City – Juventus

Komentarze