Górnik Zabrze będzie miał nowego obrońcę. Zastąpi kontuzjowanego Janickiego

Górnik Zabrze
PressFocus Na zdjęciu: Górnik Zabrze

Polskie media informują, że Górnik Zabrze podpisze kontrakt z nowym defensorem. Do śląskiego klubu ma dołączyć Emil Bergstrom. Szwed zastąpi kontuzjowanego Rafała Janickiego, który do gry prawdopodobnie wróci dopiero w 2023 roku.

  • Janicki doznał poważnego urazu w meczu ligowym z Piastem
  • Górnik zdecydował się poszukać zastępstwa dla środkowego defensora
  • Nowym zawodnikiem zabrzańskiego klubu ma zostać Emil Bergstrom

Emil Bergstrom dołączy do Górnika

Rafał Janicki kontuzji nabawił się w meczu z Piastem Gliwice. Do przykrego zdarzenia doszło w doliczonym czasie gry. Obrońca Górnika po zderzeniu z jednym z rywali padł na murawę i długo się nie podnosił. Od razu wiadomo było, że uraz jest poważny. Jak się później okazało, gracz zabrzańskiego klubu musiał przejść operację.

To sprawiło, że Górnik był zmuszony poszukać zastępstwa dla Rafała Janickiego. Według informacji przekazywanych przez serwisy Weszlo.com i WP Sportowe Fakty do śląskiego klubu trafi Emil Begstrom.

Bergstrom to zawodnik, który występował w kilku europejskich ligach. Był zawodnikiem między innymi Djurgardens IF, Rubina Kazań, Grasshoppers Zurych, FC Basel czy FC Utrecht, z którym jego kontrakt wygasł po zakończeniu poprzedniego sezonu. Od tego momentu szwedzki defensor poszukiwał nowego klubu. Na swoim koncie ma także trzy występy w reprezentacji Szwecji.

Jak dodaje Piotr Koźmiński, Emil Bergstrom w niedzielę przyleciał do Polski. W poniedziałek ma przejść testy medyczne, po czym nastąpi podpisanie kontraktu. Nieoficjalnie mówi się, że podpisze umowę do końca trwającej kampanii.

Zobacz również: Michniewicz po meczu z Walią: zapewniliśmy sobie spokój

Komentarze