Bayern dopiął swego, Bawarczycy mają nowego obrońcę

Mazraoui w meczu z Benfiką
PressFocus Na zdjęciu: Mazraoui w meczu z Benfiką

Kicker i Fabrizio Romano potwierdzają, że Noussair Mazraoui zdecydował się przyjąć ofertę Bayernu Monachium. O względy Marokańczyka zabiegała też Barcelona. Prawy defensor podpisze z rekordowymi mistrzami Niemiec czteroletni kontrakt.

  • Noussair Mazraoui doszedł do porozumienia z Bayernem Monachium i podpisał czteroletni kontrakt
  • Marokańczyk miał też ofertę z Barcelony, ale zdecydował się na tę z Bawarii. Była ona znacznie korzystniejsza finansowo
  • To pierwsze wzmocnienie Die Roten przed nadchodzącym sezonem

Mazraoui pierwszym wzmocnieniem Bayernu przed sezonem 2022/2023!

Przez kilka miesięcy ważyła się przyszłość Noussaira Mazraouiego. Kontrakt Marokańczyka z Ajaxem Amsterdam wygasa wraz z końcem czerwca, a zawodnik poszukiwał nowych wyzwań. 24-latek wzbudził zainteresowanie Barcelony. Zarządowi bardzo zależało na klasowym prawym obrońcy. Odbyli z nim rozmowę i zaoferowali zarobki rzędu pięciu milionów euro rocznie.

Wtedy do walki wszedł Bayern Monachium. Bawarczycy zaproponowali Mazraouiemu czteroletni kontrakt i niemal dwukrotność oferowanej przez Blaugranę pensji. Zawodnik długo nie podejmował ostatecznej decyzji, ale we wtorek jego przyszłość się wykrystalizowała. O zamknięciu rozmów sukcesem poinformował najpierw Kicker, a po nim Fabrizio Romano.

W podpisaniu umowy pomogła marcowa rozmowa Juliana Nagelsmanna i Olivera Kahna z Marokańczykiem. Obecnie Die Roten dopracowują ostatnie szczegóły kontraktu dla Ryana Gravenbercha. Holender – również grający w Amsterdamie – ma kosztować Niemców około 30 milionów euro.

Mazraoui rozegrał w tym sezonie 33 mecze. Zanotował w nich pięć goli i cztery asysty. Z Ajaxem sięgnął po pięć trofeów, a liczba ta może się jeszcze zwiększyć. Joden potrzebują jednego zwycięstwa, by przypieczętować kolejny tytuł mistrza Holandii.

Czytaj więcej: Real ma plan awaryjny na wypadek fiaska transferu Mbappe.

Ajax Amsterdam
SC Heerenveen
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 11 maja 2022 20:02.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze