Bayer sfinalizował transfer obrońcy Atletico

Santiago Arias
Santiago Arias fot. Maksim Blinov / Sputnik/ Hepta / Sport Pictur

Bayer Leverkusen potwierdził w czwartek sprowadzenie reprezentanta Kolumbii Santiago Ariasa. 28-letni obrońca do niemieckiego zespołu przeniósł się na zasadzie rocznego wypożyczenia z Atletico Madryt. W umowie między klubami znalazła się również opcja definitywnego transferu.

Czytaj dalej…

– Podpisaliśmy umowę z bardzo doświadczonym zawodnikiem Santiago Ariasem, który bardzo szybko będzie mógł nam pomóc. Ten transfer jest ważny dla struktury naszego zespołu ze względu na dużą ilość spotkań w nadchodzących tygodniach – powiedział Rudi Voeller, dyrektor sportowy Bayeru Leverkusen, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Zadowolenia z przenosin do Leverkusen nie kryje również sam Arias, który szansę gry w Bundeslidze traktuje jako wyzwanie. – To dla mnie fantastyczna okazja do podjęcia nowego wyzwania po dwóch świetnych latach w Madrycie. Bayer Leverkusen to jeden z najlepszych klubów Bundeslidze, mający bardzo dobrą reputację w Hiszpanii. Doświadczyłem ich gry przyjeżdżając tutaj z Atletico w Lidze Mistrzów – powiedział Arias.

28-letni obecnie Arias przygodę z europejska piłką rozpoczął dziewięć lat temu, przenosząc się z CD La Equidad do Sportingu Lizbona. W portugalskim zespole występował przez dwa lata, by w 2013 roku zasilić szeregi PSV Eindhoven. Od 2018 roku był piłkarzem Atletico Madryt, które zapłaciło za niego 11 milionów euro. W hiszpańskiej La Liga, w ciągu ostatnich dwóch sezonów, wystąpił 39 razy, zdobywając jednego gola.

Komentarze