Barcelona i Liverpool zainteresowane zawodnikiem Chelsea

Christian Pulisić
PressFocus Na zdjęciu: Christian Pulisić

Skrzydłowy Chelsea Christian Pulisić nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony innych klubów. Jak informuje El Nacional reprezentantem Stanów Zjednoczonych interesują się przedstawiciele Barcelony i Liverpoolu.

  • Christian Pulisic jest łączony z możliwością odejścia z Chelsea
  • Pozyskaniem reprezentanta Stanów Zjednoczonych zainteresowani mają być przedstawiciele Barcelony i Liverpoolu
  • Obecnie 23-letni piłkarz wraca do formy po długiej przerwie spowodowanej kontuzją

Christian Pulisić na celowniku Barcelony i Liverpoolu

Przedstawiciele Dumy Katalonii i The Reds myślą już o kolejnych oknach transferach i rozglądają się za zawodnikami, którzy mogliby wzmocnić ich zespołów. Na liście obu klubów miał znaleźć się właśnie 23-letni Christian Pulisić, który w londyńskim klubie występuje od czerwca 2019 roku.

Według El Nacional władze Chelsea byłyby gotowe rozważyć sprzedaż zawodnika pod warunkiem otrzymania za niego co najmniej 50 milionów euro. Nie ma wątpliwości, że znajdująca się w trudnej sytuacji finansowej Barcelona obecnie nie będzie mogła sobie pozwolić na taki wydatek. W Katalonii liczą jednak, że przeprowadzenie takiego transferu będzie możliwe w 2023 roku. W grę mogłaby również wchodzić transakcja wymienna.

Władze Liverpoolu z pewnością byłoby stać na sięgniecie po Pulisica, ale nie jest tajemnicą, że Chelsea wolałby nie wzmacniać swojego krajowego rywala. Zwolennikiem transferu Amerykanina ma być Juergen Klopp, który zna Pulisicia z czasów, gdy był szkoleniowcem Borussii Dortmund.

Reprezentant Stanów Zjednoczonych większą część obecnego sezonu opuścił z powodu kontuzji. Niedawno wrócił jednak na murawę. W tym sezonie, biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, wystąpił w sześciu spotkaniach, zdobywając dwa gole.

Zobacz także: Chelsea zaoferowała gigantyczne pieniądze za gwiazdę AS Monaco

Komentarze