Aston Villa wygrała wyścig. Kolejne wzmocnienie ekipy Gerrarda

Lucas Digne
PressFocus Na zdjęciu: Lucas Digne

Aston Villa doszła do porozumienia z Evertonem w sprawie transferu Lucasa Digne. Francuski obrońca przeniesie się na Villa Park za 25 milionów funtów. 

  • Aston Villa wyrasta na króla transferowego polowania podczas styczniowego okna transferowego w Premier League
  • Klub z Birmingham doszedł do porozumienia w sprawie pozyskania doświadczonego francuskiego obrońcy
  • Wcześniej do klubu dołączył Brazylijczyk Philippe Coutinho

Digne zostanie piłkarzem Aston Villi

Lucas Digne był łakomym kąskiem dla wielu klubów Premier League po tym jak okazało się, że będzie mógł odejść z Evertonu. W ostatnich tygodniach media informowały o zainteresowaniu jego osobą ze strony Aston Villi, Chelsea, Newcastle United i West Hamu United. Jak informuje Sky Sport wyścig o jego pozyskanie wygrał klub z Birmingham.

Przedstawiciele Aston Villi od kilku dni prowadzili negocjacje z Evertonem w sprawie warunków transferów. Zakończyły się one osiągnięciem porozumienia, na mocy którego Digne przeniesie się na Villa Park za 25 milionów funtów. 

Oficjalnego potwierdzenia ze strony obu klubów możemy spodziewać się w najbliższych godzinach. Francuski obrońca jeszcze w środę ma pojawić się w Birmingham, gdzie przejdzie badania medyczne przed podpisaniem kontraktu.

28-letni Digne, który w Evertonie występował od sierpnia 2018 roku, poprosił klub o zgodę na odejście po tym jak popadł w konflikt z menedżerem Rafa Benitezem. Z zespołem z Goodison Park żegna się po rozegraniu w jego barwach 113 spotkań w Premier League. Zdobył w nich cztery gole i zanotował 18 asyst.

Francuz będzie drugim piłkarzem, który dołączy do Aston Villi podczas styczniowego okna transferowego. W tym tygodniu klub oficjalnie potwierdził pozyskanie na zasadzie wypożyczenia pomocnika Barcelony Philippe’a Coutinho.

Zobacz także: Coutinho zadebiutuje przeciwko Man Utd

Komentarze