Coutinho zadebiutuje przeciwko Man Utd

Phillipe Coutinho
Pressfocus Na zdjęciu: Phillipe Coutinho

Philippe Coutinho pozytywnie przeszedł testy medyczne, a we wtorek (11 stycznia) wylądował w Birmingham. Transfer lada moment będzie dopięty na ostatni guzik, stąd Brazylijczyk otrzyma szansę na debiut już w najbliższym spotkaniu ligowym przeciwko Man Utd.

  • Coutinho przeszedł testy medyczne i przyleciał już też do Birmingham
  • Brazylijczyk w środę (12 stycznia) powinien rozpocząć treningi z Aston Villa
  • Steven Gerrard rozważy debiut 30-latka przeciwko Man Utd w ramach 22. kolejki Premier League

Coutinho liczy na nowe życie w Aston Villa

Finalizacja transferu z reguły zawsze trochę trwa. Dogadanie się klubów to jedno, ale później trzeba jeszcze załatwić masę innych spraw. Półroczne przenosiny Philippe Coutinho z Barcy do Aston Villa nie obeszły się bez echa. W poniedziałek piłkarz pozytywnie przeszedł badania lekarskie, więc nazajutrz ruszył w podróż do Anglii.

I tak we wtorek wylądował niedaleko Birmingham, gdzie znajduje się siedziba Lwów. Atakujący lada moment zostanie oficjalnie ogłoszonym nowym nabytkiem klubu, jednak więcej emocji wzbudza data, kiedy Coutinho zadebiutuje w ekipie Stevena Gerrarda.

Według dziennikarzy The Mirror, transfer jest przesądzony, dlatego zostały już tylko same formalności. Przy takim obrocie spraw zawodnik ruszy na treningi w środę, a w weekend będzie miał okazję ponownie zagrać na obiekcie Premier League.

Co ciekawe, najbliższym rywalem Aston Villa będzie Man Utd. Oba zespoły zagrają ze sobą w ramach 22. kolejki, choć właśnie rozegrały bój w Pucharze Anglii. Dalej awansowały Czerwone Diabły, choć to Lwy zdecydowanie lepiej wyglądały na tle rywala i tylko brak szczęścia sprawił, że team z Birmingham już po raz siódmy z rzędu odpadł na etapie III. rundy.

Czytaj więcej: Dele Alli na liście transferowej Spurs. Trzy oferty dla Anglika

Komentarze