Arsenal blisko wzmocnienia obrony, transakcja za krocie

Ben White
Ben White fot. PressFocus

Arsenal FC prowadzi zaawansowane rozmowy z Brighton w sprawie pozyskania Bena White. Zawodnik powołany do reprezentacji Anglii przez Garetha Southgate’a na Euro 2020 jako następca kontuzjowanego Trenta Alexandra-Arnolda ma kosztować 50 milionów funtów.

  • Arsenal FC jest blisko pozyskania nowego zawodnika
  • Szeregi The Gunners może zasilić Ben White
  • Reprezentant Anglii ma kosztować 50 milionów funtów sterników klubu z Londynu

Arsenal prowadzi zaawansowane rozmowy z Brighton

Arsenal FC już złożył jedną ofertą w sprawie transferu z udziałem piłkarza. Wynosiła ona 40 milionów funtów, o czym informowało Sky Sports. Niemniej propozycja została odrzucona przez sterników Mew.

Władze Kanonierów nie poddały się i najnowsze doniesienia są takie, że są blisko porozumienia, oferując 50 milionów funtów. White miałby wzmocnić środek defensywy Arsenalu.

23-latek w ostatniej kampanii wystąpił łącznie w 39 meczach. Piłkarz barw Brighton broni z przerwami od 2014 roku. Zasilił szeregi tej ekipy z akademii piłkarskiej Southampton. Zaliczył tylko w Premier League łącznie 36 występów, z czego 29 jako środkowy obrońca. W trakcie swojej kariery grał też jako środkowy i prawy pomocnik.

White ma na swoim koncie dwa występy w drużynie narodowej. Zaliczył je przed startem Mistrzostw Europy w spotkaniach kontrolnych przeciwko Austrii (1:0) oraz Rumunii (1:0).

Jeśli transakcja z udziałem reprezentanta Anglii dojdzie do skutku, to w szeregach Arsenalu będzie walczył o miejsce w składzie między innymi z: Davidem Luizem, czy Calumem Chambersem.

Czytaj więcej: UEFA potwierdziła zmianę. Dyskusyjny przepis odchodzi do lamusa

Komentarze