UEFA potwierdziła zmianę. Dyskusyjny przepis odchodzi do lamusa

Puchar Europy
Puchar Europy fot. PressFocus

Europejska Unia Piłkarska potwierdziła, że zasada dotycząca goli na wyjeździe przestanie obowiązywać. Będzie dotyczyć to wszystkich rozgrywek klubowych UEFA od sezonu 2021/2021 zostanie zlikwidowana. Komentarz w tej sprawie w oficjalnym komunikacie wyraził sternik europejskiej centrali.

  • Europejska Unia Piłkarska zrezygnowała z przepisu obowiązującego od 1956 roku.
  • Zasada goli na wyjeździe budziła dyskusje od dłuższego czasu
  • Od nowej kampanii w przypadku równej ilości goli w dwumeczach zwycięzcę wyłaniać będą dogrywka. Jeśli zajdzie potrzeba to serie rzutów karnych

UEFA zrezygnowała z zasady goli na wyjeździe

Europejska Unia Piłkarska od dłuższego czasu analizowała temat goli na wyjeździe. Po wielu debatach podjęto decyzję, że kontrowersyjny przepis zostanie zlikwidowany. W ostatniej kampanii najbardziej pokrzywdzenie z tego powodu byli piłkarze Bayernu Monachium, którzy odpadli z Ligi Mistrzów po dwumeczu z Paris Saint-Germain (3:3).

“Zasada goli na wyjeździe będzie usunięta ze wszystkich klubowych rozgrywek UEFA od sezonu 2021/22” – brzmi oficjalne oświadczenie.

“Remisy, w których obie drużyny strzelą taką samą liczbę goli w obu spotkaniach, będą miały teraz dogrywkę i, jeśli to konieczne, rzuty karne” – czytamy dalej.

Prezydent Aleksander Ceferin wyjaśnił następnie decyzję o usunięciu zasady goli na wyjeździe.

– Wpływ tej zasady był sprzeczny z jej pierwotnym celem, ponieważ w rzeczywistości zniechęcał drużyny gospodarzy – zwłaszcza w pierwszych meczach – do atakowania – powiedział prezydent UEFA.

– Zespoły bały się stracić bramkę, która dałaby ich przeciwnikom kluczową przewagę – uzupełnił Słoweniec.

Czytaj więcej: Koźmiński: bronię decyzji o zatrudnieniu Paulo Sousy

Komentarze