Antoine Griezmann wraca do Madrytu

Antoine Griezmann
Antoine Griezmann Pressfocus

FC Barcelona oddała Antoine Griezmanna do Atletico Madryt. Francuz został wypożyczony na sezon i lada moment zamelduje się w stolicy Hiszpanii podało L’Equipe.

  • FC Barcelona wypożyczyła Griezmanna na sezon do Atletico Madryt
  • Rojiblancos mają również pierwszeństwo wykupu napastnika zaraz po wygaśnięciu rocznej umowy

Atletico Madryt wyszarpało Antoine Griezmanna tuż przed zamknięciem okienka

Atletico Madryt sfinalizowało przejście Antoine Griezmanna z powrotem na Wanda Metropolitano donosi L’Equipe. W grę wchodzi roczne wypożyczenie z opcją wykupu już po sezonie.

Jeszcze przed wieczornymi godzinami w poniedziałek słyszeliśmy, że FC Barcelona próbuje wymienić Francuza na Joao Felixa. Mistrzowie Hiszpanii twardo trzymali się swojego stanowiska, które brzmiało – nie oddamy wam Portugalczyka.

Skąd, więc decyzja, aby oddać Griezmanna na wypożyczenie i nie dostać nic w zamian? Nie wiadomo. Teraz możemy się już tylko domyślać. Jednak 30-latek nie był tym samym zawodnikiem, którego znaliśmy jeszcze za czasów Atleti.

Faktem jest również to, że Francuz przez większość czasu spędzonego w Katalonii, musiał grać na nie swojej nominalnej pozycji. Były pogłoski mówiące o nieudźwignięciu roli w zespołu, a także gry u boku Lionela Messiego. Jak wyglądałby Griezmann bez Argentyńczyka w dalszej części sezonu, już się nie dowiemy.

O kilka szczegółów więcej podał też Fabrizio Romano. Włoski dziennikarz poinformował, że 30-latek wraz z końcem sezonu jest gotów podjąć kolejną ważną decyzję. Atletico ma możliwość wykupu piłkarza za 40 mln euro, ale nie musi tego robić. Jednak sam zainteresowany jest skłonny zaakceptować dwuletni kontrakt oraz opcję przedłużenia o kolejny rok.

Co Wy sądzicie o takim szokującym ruchu na samym finiszu letniego okna transferowego?

Przeczytaj również: Desperacja Barcelony; sprzedała obrońcę kupionego w tym oknie

Komentarze