Desperacja Barcelony; sprzedała obrońcę kupionego w tym oknie

Emerson w barwach Realu Betis
PressFocus Na zdjęciu: Emerson w barwach Realu Betis

Fabrizio Romano potwierdził, że Emerson Royal został nowym zawodnikiem Tottenhamu. Barcelona otrzyma za niego 25 milionów euro. Brazylijczyk trafił na Camp Nou w lipcu tego roku i rozegrał trzy spotkania w bordowo-granatowych barwach.

  • Barcelona na gwałt potrzebuje przypływu gotówki, toteż zdecydowała się sprzedać Emersona do Tottenhamu
  • Prawy obrońca dołączył do Blaugrany latem tego roku za dziewięć milionów euro
  • Według doniesień hiszpańskich mediów znaczny procent kwoty zapłaconej przez Tottenham trafi do Realu Betis

Emerson odchodzi z Barcelony po dwóch miesiącach

W ostatnich dniach letniego okna transferowego Tottenham zainteresował się Emersonem Royalem. Prawy obrońca w lipcu dołączył do Barcelony i zdążył już rozegrać trzy spotkania w La Lidze. Spurs zaproponowali z Brazylijczyka 25 milionów euro. Choć nie wydaje się to dużo za perspektywicznego prawego obrońcę z dwuletnim doświadczeniem w topowej lidze, jest to kwota, obok której Blaugrana nie może przejść obojętnie. Fabrizio Romano przekonuje, że transakcja jest już dopięta, a oficjalne potwierdzenie ma pojawić się w najbliższych godzinach. Jest to z pewnością wielkie rozczarowanie dla samego zawodnika, który od dwóch lat czekał na dostanie swojej szansy w zespole Barcelony i wydawał się niezwykle szczęśliwy z osiągnięcia tego celu.

Długa droga na Camp Nou i szybkie pożegnanie

Trudno sprzedaż Emersona w wykonaniu Barcelony nazwać dobrym interesem. Blaugrana nabyła kartę zawodniczą Brazylijczyka na spółkę z Realem Betis w styczniu 2019 roku. Już wówczas Duma Katalonii zapłaciła Atletico Mineiro12 milionów euro. Zawodnik przez 2,5 roku ogrywał się w Hiszpanii w barwach Betisu. W lipcu Barcelona wykorzystała opcję wykupu defensora i zapłaciła Verdiblancos dziewięć milionów euro. Oznacza to, że, nie licząc prowizji dla agentów czy samego gracza, Blaugrana już zapłaciła za Emersona co najmniej 19 milionów euro. Ponadto hiszpańskie media podkreślają, że Betis zapewnił sobie znaczny procent – mowa nawet o 50% – ze sprzedaży Emersona. Sam zawodnik zrobił niezłe wrażenie na początku nowego sezonu. Zdążył trzykrotnie wystąpić w bordowo-granatowych barwach, dając Ronaldowi Koemanowi alternatywę dla Sergino Desta na prawej obronie. Zaakceptowanie oferty Tottenhamu tylko pokazuje, w jak wielkiej desperacji znajduje się obecnie Duma Katalonii.

Komentarze