Bramkarz Czerwonych Diabłów odesłany na wypożyczenie

Dean Henderson
Pressfocus Na zdjęciu: Dean Henderson

Zgodnie w wcześniejszymi zapowiedziami, Dean Henderson opuścił Manchester United i udał się na wypożyczenie do beniaminka Premier League – Nottingham Forest. Czerwone Diabły mają kilku kandydatów na jego miejsce.

  • Dean Henderson w tym sezonie przegrał rywalizację z Davidem de Geą
  • Anglik potrzebuje regularnej gry by móc się rozwijać, dlatego klub postanowił go wypożyczyć
  • Henderson przeniósł się na roczne wypożyczenie do Nottingham Forest

Większe szanse na regularną grę w barwach beniaminka

Angielskie media od kilku tygodni spekulowały na temat przyszłości Deana Hendersona. Anglik nie mógł liczyć na miejsce w podstawowym składzie wobec dobrej postawy Davida de Gei, który obecnie jest pewnym punktem drużyny. Manchester United postanowił wypożyczyć Anglika do Nottingham Forest, by ten mógł ogrywać się i w przyszłości powalczyć o miejsce w zespole.  

Na miejsce rezerwowego bramkarza jest kilku chętnych. W tym tygodniu informowaliśmy, że jedną z opcji dla Manchesteru United jest transfer Sergio Romero, który w przeszłości grał już dla Czerwonych Diabłów. Kontrakt Argentyńczyka z Venezią wygasł, zatem byłby od do wzięcia za darmo. Fabrizio Romano przekazywał natomiast, że Erik ten Hag na pozycję rezerwowego golkipera rozważa ściągnięcie z Watfordu Daniela Bachmanna. 

Henderson dołączy do Forest na zasadzie rocznego wypożyczenia, a w jego kontrakcie nie zawarto klauzuli wykupu. W zeszłym sezonie rozegrał dla Manchesteru United jedynie trzy mecze. 

Zobacz też: Nietypowy kandydat do wzmocnienia Manchesteru United

Komentarze