Samuel Umtiti
Samuel Umtiti fot. PressFocus

Ancelotti odbuduje Francuza z Barcelony?

Samuel Umtiti w tym sezonie nie wystąpił jeszcze w ani jednym spotkaniu. Wszystko wskazuje również na to, że w stolicy Katalonii nie wiążą już z francuskim obrońcą przyszłości i jego odejście z klubu jest przesądzone, mimo kadrowych problemów, z którymi boryka się szkoleniowiec Ronald Koeman. 27-latek nie może jednak narzekać na brak zainteresowania.

Czytaj dalej…

Jak informuje dziennik Sport, sprowadzeniem środkowego obrońcy Barcelony do swojego zespołu zainteresowany ma być menedżer Evertonu Carlo Ancelotti. Włoch zwrócił się podobno do władz klubu z Goodison Park z prośbą o wzmocnienie zespołu w styczniu, co miałoby umożliwić mu walkę o jedno z miejsc premiowanych występami w europejskich pucharach w przyszłym sezonie.

Umtiti na celowniku Ancelottiego

Jednym z zawodników, którzy mieli znaleźć się na potencjalnej liście wzmocnień jest właśnie Samuel Umtiti. Ancelotti jest przekonany, że jest w stanie odbudować reprezentanta Francji, który obecnie wraca do zdrowia po kontuzji kolana. Przenosiny na Goodison Park mogłyby być również interesującą opcją dla samego piłkarza, który niewątpliwie będzie potrzebował regularnych występów, aby wrócić do pełnej formy. W klubie z Camp Nou może być mu o nie trudno.

Jak informuje Sport, na razie nie doszło do żadnych rozmów między przedstawicielami obu klubów w tej sprawie, ale niewykluczone, że taki temat się wkrótce pojawi. Do otwarcia styczniowego okna transferowego pozostał bowiem tylko miesiąc. Na razie nie wiadomo, jakie oczekiwania finansowe w tej kwestii mogą mieć władze Dumy Katalonii, ale z pewnością rozważą każdą ofertę za swojego piłkarza.

Umtiti jest zawodnikiem Barcelony od połowy 2016 roku. Od tamtej pory rozegrał w jej barwach tylko 77 spotkań na boiskach La Liga, zdobywają dwie bramki. W sezonach 2018/19 i 2019/20 rozegrał zaledwie 27 meczów w hiszpańskiej ekstraklasie.

Komentarze