Niechciany obrońca może odejść z Manchesteru United

Alex Telles
fot. PressFocus Na zdjęciu: Alex Telles

Manchester United i Alex Telles nie mają się ku sobie, w związku z czym niedługo może dojść do zakończenia współpracy. Jednym z kilku zainteresowanych Brazylijczykiem klubów jest Sevilla, która myśli o wypożyczeniu go na najbliższy sezon.

  • Alex Telles gra w Manchesterze United od 2020 roku. Wówczas Porto otrzymało za niego 15 milionów euro
  • Na przestrzeni dwóch lat Brazylijczyk rozegrał w barwach “Czerwonych Diabłów” 50 spotkań
  • Obecnie nie jest on za bardzo ceniony przez Erika ten Haga. Telles może odejść, a zainteresowana wypożyczeniem go na najbliższy sezon jest Sevilla

Trudna przygoda na Wyspach Brytyjskich

Manchester United dużo spodziewał się po transferze Alexa Tellesa. Notował on imponujące występy w FC Porto, a świetne umiejętności w grze ofensywnej miały mieć swoje przełożenie również na grę w Premier League. Finalnie Brazylijczyk przez większość swojego czasu na boisku wyglądał przeciętnie, w związku z czym nie zaskarbił sobie sympatii kibiców.

29-latek był wystawiany zarówno na lewej obronie, jak i na skrzydle, lecz na obu pozycjach zawodził. Przed nadchodzącym sezonem nie udało mu się przekonać do siebie menedżera Erika ten Haga, który nie zamierza na niego stawiać.

Niewykluczone, że niepewna sytuacja Tellesa doprowadzi do rozstania. Manchester United nie ma problemu z jego odejściem, dlatego rozważy wszelkie złożone propozycje.

Zainteresowanie reprezentantem Brazylii wykazuje kilka klubów, w tym również Sevilla. Chce ona wypożyczyć lewego obrońcę na najbliższy sezon, co jest mocno zależne od “Czerwonych Diabłów”. Hiszpański klub chce, aby to Anglicy pokrywali znaczną część jego pensji.

Telles zaliczył łącznie 50 występów w Manchesterze United. Jego gra zaowocowała zdobyciem jednej bramki, do której dołożył osiem asyst.

Zobacz również: Jakub Moder przeszedł drugą operację. Wyjazd na mundial wykluczony

Komentarze