Aguero blisko FC Barcelony. Trwają rozmowy

Sergio Aguero
Sergio Aguero Pressfocus

Sergio Aguero ogłosił zimą, że nie przedłuży kontraktu z Manchesterem City, który wygasa pod koniec czerwca obecnego sezonu. Od wielu tygodni media spekulują, gdzie będziemy mogli jeszcze zobaczyć Argentyńczyka. Według brytyjskich mediów to FC Barcelona jest najbliżej podpisania dwuletniej umowy z 33-latkiem.

Owocna dekada w Anglii

Sergio Aguero stał się żywą legendą Manchesteru City. Argentyński snajper w 2011 roku wyjechał z Madrytu i zaczął podbijać Premier League. Z Obywatelami osiągnął wiele sukcesów. Dziś jest czterokrotnym mistrzem Anglii, z kolei pięć razy sięgał po Puchar Ligi i tylko raz triumfował w Pucharze Anglii. Po drodze został też królem strzelców angielskiej ekstraklasy i ustanowił klubowy rekord po względem ilości zdobytych bramek. Łącznie w 385 spotkaniach strzelił 257 goli. Co więcej 33-latek nadal ma okazję wygrać Ligę Mistrzów. Drużyna Guardioli zawalczy o tegoroczny finał z Paris Saint-Germain.

Koniec europejskiej kariery w Katalonii?

Aguero wiążą bardzo dobre relacje z Leo Messim. Obaj panowie są przyjaciółmi od czasu wspólnych występów dla reprezentacji Argentyny. Tymczasem transfer doświadczonego snajpera może zatrzymać Messiego na dłużej w Barcelonie. Rodzina piłkarza miała zostać poinformowana o przenosinach 33-latka do Hiszpanii, natomiast przedstawiciele gracza City doszli do porozumienia z władzami Blaugrany na temat potencjalnego kontraktu. Zarobków na razie nie podano, jednak klub oferuje Sergio Aguero umowę, na mocy której reprezentowałby Dumę Katalonii przez dwa kolejne sezony.

Komentarze