Stadion Miejski w Łodzi (Polska, Łódź)

Stadion Miejski w Łodzi to obiekt, na którym swoje spotkania rozgrywa drużyna Widzewa Łódź. Arenę otwarto w 2017 roku i może pomieścić 18 tysięcy kibiców.

Stadion Widzewa Łódź
PressFocus

Stadion Miejski w Łodzi – podstawowe informacje

KrajPolska
MiastoŁódź
Adresul. Piłsudskiego 138, 92-300 Łódź
Data otwarcia18.03.2017
Pojemność18 018
Drużyna rozgrywająca mecze na obiekcieWidzew Łódź

Stadion Miejski w Łodzi – dom Widzewa

Pierwotny stadion Widzewa Łódź powstał w 1930 roku. Przez lata wielokrotnie pojawiały się plany stworzenia nowej areny dla łódzkiego zespołu – pierwsze już w latach 40., a następne w latach 70. Ostatecznie doszło do tego dopiero w drugiej dekadzie XXI wieku.

W 2013 rozpoczęły się realne prace nad stworzeniem zupełnie nowego stadionu, który jednak znajdować będzie się w tym samym miejscu, co stary obiekt. Było to niezwykle istotne dla licznych kibiców Widzewa. Zespół rozegrał na starym stadionie ostatni mecz w listopadzie 2014 roku, a rozbiórka i start budowy rozpoczęły się na początku roku kolejnego. Prace postępowały szybko – obiekt powstał już na przełomie 2016 i 2017 roku.

Stadion kosztował około 138 milionów złotych i pomimo niewielkiego budżetu jest w pełni funkcjonalny. Otrzymał Kategorię 3 od UEFA i ma możliwość poprawienia jej w przyszłości. Na nowym obiekcie może zasiąść ponad 18 tysięcy kibiców – poprzednie projekty zakładały pojemność nawet dwukrotnie większą.

Fani Widzewa jeszcze przed otwarciem nowego obiektu pokazali swoją moc. Stadion, jako pierwszy nowopowstały obiekt piłkarski w Polsce przyciągnął ponad 15 tysięcy chętnych do nabycia karnetu sezonowego. Liczba byłaby prawdopodobnie większa, gdyby nie nałożony przez klub limit. W analogicznym okresie żaden polski klub nie sprzedał tak wielu karnetów, a przecież Widzew występował wówczas na czwartym szczeblu rozgrywek.

W sezonie 2022/2023 nowy stadion łódzkiego klubu będzie po raz pierwszy gościł spotkania PKO BP Ekstraklasy. Widzew w poprzedniej kampanii zajął bowiem drugie miejsce w Fortuna 1. Lidze i wywalczył bezpośredni awans.