Piotr Zieliński
Piotr Zieliński fot. Grzegorz Wajda

Zieliński zakażony koronawirusem!

Pomocnik Napoli i reprezentacji Polski Piotr Zieliński uzyskał pozytywny wynik na obecność koronawirusa w organizmie – poinformowała oficjalna strona włoskiego klubu. 26-letni pomocnik raczej nie pojawi się tym samym na rozpoczynającym się w poniedziałek zgrupowaniu “Biało-Czerwonych” przed trzema październikowymi meczami.

Czytaj dalej…

Piłkarze oraz sztab klubu z Neapolu już po raz drugi w tym tygodniu przeszli badania na obecność w organizmie wirusa SARS-CoV-2. Decyzja o ich przeprowadzeniu zapadła po tym, jak okazało się, że w zespole Genoi, która była niedzielnym rywalem Napoli, stwierdzono kilkanaście przypadków zakażeń. Pierwsza seria testów w klubie ze Stadio San Paolo została przeprowadzona we wtorek. Wówczas wszystkie wyniki były negatywne.

W godzinach popołudniowych klub z Neapolu opublikował jednak oficjalny komunikat, w którym poinformował, że badania w dwóch przypadkach dały dodatnie wyniki. Wśród zakażonych znaleźli się Piotr Zieliński oraz współpracownik sztabu szkoleniowego Giandomenico Costi.

Reprezentacja bez Zielińskiego

Piątkowa informacja prawdopodobnie wyklucza Piotra Zielińskiego z udziału w rozpoczynającym się poniedziałek zgrupowaniu reprezentacji Polski i występu w trzech zbliżających się spotkaniach. Podopieczni Jerzego Brzęczka zagrają towarzysko z Finlandią (7 października), a w ramach Ligi Narodów zmierzą się z Włochami (11 października) oraz Bośnią i Hercegowiną (14 października).

Na razie nie wiadomo również, czy informacje napływające z Neapolu będą miały jakiś wpływ na przyjazd na zgrupowanie drugiego z polskich zawodników włoskiego klubu – Arkadiusza Milika. Jak poinformował nas rzecznik PZPN, związek na razie nie otrzymał żadnych informacji ze strony Napoli. – Nie wiemy jaka jest sytuacja w Neapolu, czy zamkną drużynę na kwarantannę, czy nie. Na razie tego nie wiemy – powiedział rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski.

Komentarze