Atalanta znów koszmarem dla Milanu!

Stefano Pioli

AC Milan w hicie 19. kolejki włoskiej ekstraklasy przegrał na swoim stadionie z Atalantą BC 0:3. Mimo że podopieczni Stefano Pioliego przegrali, to i tak zostali mistrzami zimy w Serie A. Taki obrót wydarzeń jest podyktowany tym, że niespodziewanie Inter Mediolan tylko zremisował bezbramkowo z Udinese Calcio. Siedem goli padło natomiast w Rzymie, gdzie AS Roma rzutem na taśmę pokonała Spezię Calcio.

AS Roma – Spezia Calcio 4:3

Drużyny Romy i Spezii stworzyły w sobotnie popołudnie bardzo emocjonujące pojedynki. Ostatecznie o losach rywalizacji zadecydowały ostatnie minuty, w których padły dwie bramki dla obu zespołów. Bohaterem gospodarzy okazał się Lorenzo Pellegrini, który w doliczonym czasie gry zdobył zwycięskiego gola.

Pełna relacja z meczu >

Udinese Calcio – Inter Mediolan 0:0

Inter Mediolan tylko zremisował z Udinese Calcio w meczu 19. kolejki włoskiej ekstraklasy. Tym samym drużyna Antonio Conte nie potwierdziła swojej świetnej dyspozycji sprzed tygodnia, gdy w pokonanym polu pozostawiła Juventus FC.

Pełna relacja meczu >

AC Milan – Atalanta BC 0:3

Atalanta BC pokonała pewnie 3:0 AC Milan w spotkaniu 19. kolejki włoskiej ekstraklasy. Jednocześnie team z Bergamo znów potwierdził, że na Stadio San Siro czuje się jak ryba w wodzie. Bohaterem w szeregach drużyny Gian Piero Gasperiniego został Cristian Romero, który zdobył bramkę, a ponadto zaliczył asystę.

AC Fiorentina – Crotone 2:1

Fiorentina pokonała beniaminka 2:1. Gospodarze rozegrali bardzo dobrą pierwszą połowę, po której prowadzili dwiema bramkami. Kapitalnego gola z woleja prosto w okienko zdobył Giacomo Bonaventura.