Sześć goli w Neapolu, trafienie Zielińskiego. Glik z samobójem

Piotr Zieliński
Piotr Zieliński PressFocus

Od efektownego zwycięstwa Napoli nad Fiorentiną rozpoczęła się rywalizacja w niedzielnych spotkaniach 18. kolejki Serie A. Najciekawszy mecz tej serii spotkań czeka nas jednak wieczorem, kiedy Inter Mediolan zmierzy się u siebie z Juventusem.

SSC Napoli – AC Fiorentina 6:0 (4:0)

Jednostronny przebieg miało pierwsze niedzielne spotkanie 18. kolejki włoskiej Serie A. Na boisku obejrzeliśmy dwóch reprezentantów Polski, ale tylko jeden z nich miał po końcowym gwizdku powody do zadowolenia. Bramkarz Fiorentiny Bartłomiej Drągowski musiał aż sześć razy wyciągać piłkę z bramki, w tym raz po uderzeniu polskiego pomocnika Napoli Piotra Zielińskiego.

Pełna relacja z meczu >>

Crotone FC – Benevento Calcio 4:1 (2:0)

Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odniosła ostatnia drużyna ligowej tabeli – Crotone. W niedzielę zaprezentowała doskonałą skuteczność i pokonała u siebie 4:1 Benevento Calcio. Meczu najlepiej nie będzie wspominał reprezentant Polski Kamil Glik, który samobójczym uderzeniem otworzył wynik meczu.

Pełna relacja z meczu >>

US Sassuolo – Parma Calcio 1:1 (0:1)

Do niespodzianki doszło w niedzielnym meczu na Mapei Stadium w Reggio Emilia. Faworyzowane Sassuolo tylko zremisowało u siebie 1:1 z Parmą. Goście przerwali tym samym fatalną serię pięciu kolejnych ligowych porażek, ale na zwycięstwo czekają już od dziewięciu kolejek.

Pełna relacja z meczu >

Atalanta BC – Genoa CFC 0:0

Atalanta BC nie zdołała skruszyć muru postawionego przez Genoę CFC w przedostatnim niedzielnym starciu 18. kolejki włoskiej ekstraklasy. Jednocześnie mecz na Gewiss Stadium zakończył się bezbramkowym remisem, z którego z pewnością bardziej zadowoleni byli goście.

Pełna relacja z meczu >

Pozostałe niedzielne mecze 18. kolejki Serie A:

20:45 Inter Mediolan – Juventus FC

Komentarze