Tonali i Florenzi przybliżają Milan do scudetto

Sandro Tonali
Pressfocus Na zdjęciu: Sandro Tonali
  • W pierwszej połowie Hellas Werona zawiesił wysoko poprzeczkę Milanowi
  • Do przerwy utrzymywał się zasłużony remis
  • W drugiej połowie zdecydowanie przeważali już Rossoneri

Gole Tonalego, popisy Leao

Pierwszą groźną sytuację Milan miał w 13. minucie. Lorenzo Montipo końcami palców wybronił jednak strzał głową Rade Krunicia. Trzy minuty później Sandro Tonali przepchał w polu karnym obrońcę Hellasu Werona, Ivana Ilicia i płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce. Pomocnik Rossonerich startując do piłki, znajdował się jednak na pozycji spalonej. Chwilę później Tonali znakomitym podaniem uruchomił Davide Calabrię, ale znów górą był Montipo.

Z czasem do głosu coraz mocniej zaczęli dochodzić gospodarze. Większość ich prób była jednak niecelna. Dopiero w 39. minucie Davide Faraoni wykorzystał znakomite dośrodkowanie Antonina Baraka, strzałem głową pokonując Mike Maignana. Milan jednak zdołał wyrównać przed przerwą. Piłkę do bramki z najbliższej odległości wbił Tonali, po kapitalnej, indywidualnej akcji Rafaela Leao.

Druga połowa zaczęła się identycznie jak pierwsza. W 49. minucie znów do siatki trafił Tonali, a asystował mu ponownie Leao. Do końca spotkania ACM kontrolował już w pełni bieg boiskowych wydarzeń. W 87. minucie świeżo wprowadzony na murawę Alessandro Florenzi podwyższył prowadzenie mediolańczyków.

Komentarze