Superpuchar Włoch: Inter zdominował Milan, pokaz siły Nerazzurrich

Edin Dzeko

Inter Mediolan nie dał żadnych szans Milanowi w spotkaniu o Superpuchar Włoch. 234. Derby della Madonnina zakończyły się przekonującą wiktorią Nerazzurrich (3:0). Dominacja drużyny Simone Inzaghiego była zdecydowana.

• Inter Mediolan pokonał Milan w derbach po raz 86. w historii
  • Gole dla Nerazzurrich strzelali Federico Dimarco, Edin Dzeko i Lautaro Martinez
  • Rossoneri są już od czterech meczów bez wygranej, licząc wszystkie rozgrywki

Inter Mediolan z Superpucharem Włoch

Inter Mediolan podchodził do środowej potyczki o Superpuchar Włoch w roli faworyta. W każdym razie AC Milan liczył na to, że pokrzyżuje plany lokalnemu rywalowi na obiekcie w Rijadzie. Jednocześnie potyczka na King Fahd International Stadium zapowiadała się bardzo ciekawie.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji zespołem wyraźnie lepszym byli Nerazzurri. Inter wypracował sobie przed przerwą dwubramkową zaliczkę, ale to był najniższy wymiar kary dla rywali, bo sytuacji ekipa Simone Inzaghiego miała kilka.

Milan bez argumentów

Wynik spotkania został otwarty w 10. minucie, gdy gola strzelił Federico Dimarco. Wychowanek Czarno-niebieskich wykorzystał podanie od Nicolo Barelli i Inter wyszedł na prowadzenie. Był to szósty gola 25-latka dla mediolańskiej ekipy.

Tymczasem bramkę na 2:0 zdobył Edin Dzeko. Bośniak na listę strzelców wpisał się w 21. minucie. Zamienił na gola dokładnie podanie od Alessandro Bastoniego, oddając strzał w prawy róg.

Po zmianie stron rezultat rywalizacji ustalił Lautaro Martinez. Napastnik Nerazzurrich zgubił jednym zwodem defensora rywali, a następnie technicznym strzałem zmusił do kapitulacji Cipriana Tatarusanu. Tym samym Inter pokonał Milan różnicą trzech goli (3:0), odnosząc prestiżowe zwycięstwo w 234. Derby della Madonnina.