Mediolan ucieka rywalom. Emocje na włoskich boiskach

Theo Hernandez
PressFocus Na zdjęciu: Theo Hernandez

Kolejne zwycięstwa na swoje konto zapisały dwa mediolańskie kluby. W ramach 14. kolejki Milan dzięki trafieniu w doliczonym czasie gry pokonał 3:2 Lazio, natomiast Inter na wyjeździe ograł 2:1 Hellas Werona. Trzy punkty na swoje konto zapisała również Roma, natomiast kolejne potknięcie zaliczyło Napoli.

Hellas Werona – Inter Mediolan 1:2

Nerazzurri przystępowali do meczu jako zdecydowany faworyt i nie sprawili zawodu swoim kibicom. Choć w pierwszej połowie nie obejrzeliśmy ani jednego gola, w drugiej połowie Inter rozstrzygnął losy rywalizacji na swoją korzyść. Nie przeszkodził im w tym nawet fatalny błąd Samira Handanovicia, po którym gola zdobyła jedenastka z Werony. Gole dla Interu zdobywali Lautaro Martinez i Milan Skriniar.

Pełna relacja z meczu >>

AC Milan – SS Lazio 3:2

Mecz na San Siro uważany był za hit tej serii spotkań. Postronni obserwatorzy z pewnością nie byli zawiedzeni. Milan bardzo szybko wyszedł na dwubramkowe prowadzenie (bramki Rebicia i Calhanoglu), ale pozwolił rywalom na doprowadzenie do wyrównania. Na listę strzelców wpisywali się Luis Alberto i Immobile. Wydawało się nawet, że Rossoneri po raz piąty w tym sezonie stracą punktów, a także ustąpią Interowi miejsca na prowadzeniu w ligowej tabeli. W doliczonym czasie gry podopieczni Stefano Pioliego rozstrzygnęli jednak rywalizację na swoją korzyść. Bohaterem Rossonerich okazał się Theo Hernandez, który w doliczonym czasie gry zdobył zwycięskiego gola.

AS Roma – Cagliari Calcio 3:2

Po wysokiej porażce 1:4 z Atalantą Bergamo piłkarze Romy zrehabilitowali się swoim kibicom, zgarniając pełną pulę w meczu z Cagliari. Drużyna Paulo Fonseki wygrała u siebie 3:2, potwierdzając tym samym wysoką formę na własnym stadionie. Dzięki tej wygranej Roma wywalczyła awans na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Bologna FC – Atalanta Bergamo 2:2

Powodów do radości w środowy wieczór z pewnością nie mieli piłkarze Atalanty Bergamo, którzy tylko zremisowali na wyjeździe 2:2 z Bolonią. Tylko, bowiem po pierwszej połowie i dwóch uderzeniach Luisa Muriela prowadzili 2:0. Ambitnie grający gospodarze po przerwie doprowadzili jednak do wyrównania ratując cenny punkt.

SSC Napoli – FC Torino 1:1

Napoli w środowy wieczór było bliskie doznania trzeciej z rzędu ligowej porażki. Drużyna Gennaro Gattuso długo przegrywała 0:1 u siebie z Torino, ale w doliczonym czasie gry jeden punkt gospodarzom uratował Lorenzo Insigne. Taki rezultat z pewnością jednak nie zadowala gospodarzy, których strata do prowadzącego w tabeli Milanu ponownie wzrosła i wynosi obecnie dziewięć punktów.

Sampdoria Genua – US Sassuolo 2:3

Aż pięć bramek obejrzeliśmy w środowy wieczór na Stadio Luigi Ferraris. Powody do zadowolenia po ostatnim gwizdku sędziego mogli mieć jednak tylko piłkarze Sassuolo, którzy trzy razy zaskoczyli defensywę rywali, a sami dali się zaskoczyć tylko dwa razy. Goście dzięki tej wygranej awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Sampdoria nie potwierdziła natomiast dobrej formy z dwóch ostatnich meczów, w których zdobyła komplet sześciu punktów.

Spezia Calcio – FC Genoa 1:2

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odniosła w środę Genoa. W wyjazdowym meczu pokonała 2:1 Spezię Calcio, co pozwoliło jej opuścić ostatnie miejsce w ligowej tabeli. Dla beniaminka to czwarta porażka w pięciu ostatnich spotkaniach.

Udinese Calcio – Benevento Calcio 0:2

Po sześciu kolejnych spotkaniach bez porażki piłkarze Udinese Calcio musieli w końcu uznać wyższość rywali. W meczu na własnym stadionie przegrali 0:2 z Benevento Calcio. Dla beniaminka, w którego szeregach kolejne spotkanie rozegrał Kamil Glik, to druga ligowa wygrana z rzędu.