Skorupski zapewnia pewność klubowi. Włosi chcą przedłużyć kontrakt z Polakiem

Łukasz Skorupski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Łukasz Skorupski

Łukasz Skorupski według doniesień Corriere dello Sport wkrótce może podpisać nową umowę z Bologną. Obecny kontrakt reprezentanta Polski obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Solidna marka w Serie A

Łukasz Skorupski broni barw Rossoblu od 2018 roku. Wcześniej występował w Romie, czy Empoli. Klub z Rzymu zarobił na transferze z udziałem Polaka dziewięć milionów euro. W ostatnich latach Skorupski wypracował sobie dobre zdanie na swój temat, popisując się niejednokrotnie świetnymi interwencjami między słupkami.

29-latek był już łączony z transferami do mocniejszych ekip od Bologny. Swego czasu polskiego golkipera chciały pozyskać takie kluby jak: Brighton & Hove Albion i Crystal Palace. Okazuje się jednak, że sternicy ekipy ze Stadio Renato Dall’Ara planują zaproponować Skorupskiemu nową umowę, która miałaby obowiązywać do 2025 roku.

Nowy kontrakt miałby zapewnić polskiemu bramkarzowi przede wszystkim wyższe zarobki. Aktualna umowa daje Polakowi dziewięćset tysięcy euro rocznie. Dla porównania najlepiej zarabiającym zawodnikiem w klubie jest Nicola Sansone, inkasujący każdego roku 1,6 miliona euro rocznie.

Skorupski jak na razie zaliczył w szeregach bolończyków 102 mecze, w których 18 razy zachował czyste konto. Ogólnie w Serie A zaliczył 172 spotkania, w których nie puścił bramki w 37 meczach. Skorupski we Włoszech jest już od 2013 roku. Bardzo realny scenariusz zakłada, że zawodnik znajdzie się kadrze reprezentacji Polski na Euro 2020. Chociaż na pewno ostatniego słowa nie powiedział jeszcze Bartłomiej Drągowski.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze