Serie A: wielki moment Zalewskiego, debiut Majchrzaka, szalone mecze w Rzymie i Turynie

Podsumowanie niedzielnych meczów 26. kolejki Serie A. Tego dnia mieliśmy okazję zobaczyć debiutanckie trafienie Nicoli Zalewskiego, którego AS Roma uległa na własnym obiekcie z Sassuolo.

Nicola Zalewski

Polski mecz w Rzymie

W niedzielę na włoskich boiskach nie brakowało wielkich emocji. Swoje rywalizacje wygrały Torino i Fiorentina, zaś Hellas Werona podzielił się punktami z Monzą. Najciekawiej zapowiadały się dwa wieczorne spotkania, które nie zawiodły i zagwarantowały liczne zwroty akcji.

W Rzymie spore problemy miała AS Roma, która po nieco ponad kwadransie przegrywała 0-2. Odpowiedzi na dwa trafienia Sassuolo doczekaliśmy się w 26. minucie. Do siatki trafił Nicola Zalewski, zdobywając swoją debiutancką bramkę w Serie A. jeszcze przed przerwą czerwoną kartkę otrzymał Marash Kumbulla, a Domenico Berardi skutecznie wykorzystał rzut karny i podwyższył prowadzenie gości.

Po przerwie Roma starała się odwrócić wynik rywalizacji. Piękną bramkę zdobył Paulo Dybala, lecz Sassuolo było w niedzielę po prostu lepsze. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną przyjezdnych 4-3. W 77. minucie w barwach AS Romy zadebiutował 18-letni Jordan Majchrzak, czyli wychowanek Legii Warszawa, który do Włoch trafił w połowie 2022 roku.

Juventus wytrzymał trudny moment

Dla Juventusu starcie z Sampdorią miało być spacerkiem. Po niespełna trzydziestu minutach Stara Dama prowadziła 2-0 i nic nie zapowiadało jakichkolwiek problemów. Kolejne minuty były dla gospodarzy zabójcze. W odstępie kilkudziesięciu sekund Sampdoria dwukrotnie trafiła do siatki i odrobiła straty.

Juventus rywala dobił po przerwie. W 64. minucie swoją drugą bramkę zdobył Adrien Rabiot, a w doliczonym czasie gry wynik na 4-2 ustalił Matias Soule. W międzyczasie rzutu karnego nie wykorzystał Dusan Vlahović.

Wyniki niedzielnych meczów 26. kolejki Serie A

Lecce – Torino 0:2 (0:2)

20′ Singo, 23′ Sanabria

Cremonese – Fiorentina 0:2 (0:1)

27′ Mandragora, 50′ Cabral

Hellas Verona – Monza 1:1 (0:0)

51′ Verdi – 55′ Sensi

AS Roma – Sassuolo 3:4 (1:3)

26′ Zalewski, 50′ Dybala, 90+4′ Wijnaldum – 13′, 18′ Lauriente, 45+4′ Berardi. 75′ Pinamonti

Juventus – Sampdoria 4:2 (2:2)

11′ Bremer, 26′, 64′ Rabiot, 90+4′ Soule – 31′ Augello, 32′ Djuricić