Salernitana – Juventus: Vlahović wniósł pozytywną energię, grali Polacy

Dusan Vlahović

Juventus bez większego kłopotu pokonał we wtorek wieczorem Salernitanę (3:0) w meczu 21. kolejki Serie A. Stara Dama dzięki tej wygranej wskoczyła na 10. miejsce w tabeli ligi włoskiej.

• Juventus zaliczył 12. zwycięstwo w trakcie trwającej kampanii
  • Bohaterem Bianconerich został Dusan Vlahović, który okrasił występ dwoma trafieniami
  • Salernitana po przegranej we wtorkowy wieczór ma na swoim koncie 10. porażek
  • Całe zawody w szeregach gości rozegrał Wojciech Szczęsny, a do 71 minuty grał u gospodarzy Krzysztof Piątek

Doppietta Vlahovicia, Piątek bez błysku

Juventus przed startem wtorkowej partii z Salernitaną miał tylko dwa oczka przewagi nad ekipą z Salerno. Nie zmieniało to jednak faktu, że przed drużyną Krzysztofa Piątka było szalenie trudne zadanie, aby wywalczyć pełną pulę z wielokrotnymi mistrzami Serie A. W szeregach gospodarzy od pierwszej minuty grał Il Pistolero, a u gości między słupkami stanął Wojciech Szczęsny.

Turyńczycy przystępowali do potyczki po wygranej nad Lazio (1:0) w Pucharze Włoch i z Dusanem Vlahoviciem w wyjściowym składzie. Serb wynik rywalizacji otworzył w 26. minucie, wykonując pewnie rzut karny podyktowany za faul Hansa Nicolussiego.

Na jednym trafieniu Stara Dama nie poprzestała. Jeszcze przed przerwą Juve podwyższyło prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się w 45. minucie Filip Kostić, wygrywając pojedynek jeden na jednego z Guillermo Ochoą. Na przerwę ekipa z Turynu schodziła z dwubramkową zaliczką.

Wynik spotkania został natomiast ustalony tuż po przerwie. Znów bramkę zdobył Vlahović, któremu asystował Nicolo Fagioli. W kolejnych fragmentach rywalizacji okazję do strzelenia gola miał jeszcze Angel Di Maria, ale jej nie wykorzystał.

Juve nie dając rywalom żadnych argumentów na korzystny wynik, ostatecznie mogło cieszyć się z odniesienia 12. zwycięstwa w sezonie. Jednocześnie Stara Dama ma na swoim koncie 26 punktów, ale trzeba pamiętać, że to efekt odjęcia 15 oczek za nieprawidłowości finansowe.

Już w najbliższy weekend Juventus w roli gospodarza zmierzy się z Fiorentiną. Spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 18:00. Tymczasem Salernitana na wyjeździe zagra z Hellas Werona.