Serie A: Zapata pogrążył Juve, Inter wykonał zadanie. Żurkowski z kontuzją – podsumowanie 14. kolejki Serie A

Szymon Żurkowski
Pressfocus Na zdjęciu: Szymon Żurkowski

W sobotę nie było nudy na włoskich boiskach. Rozegrano cztery spotkania w ramach 14. kolejki Serie A. Największe emocje wzbudziła rywalizacja Juventusu z Atalantą. Orobici pokonali Starą Damę na jej terenie 1:0 (0:0). Widowiskowy gol Zapaty zadecydował o finalnym rezultacie. Z kolei później Inter dopełnił formalności, wygrywając z Venezią 2:0 (1:0).

Demony Juve wróciły, Inter kontynuuje serię meczów bez porażki

Juventus przystąpił do sobotniej potyczki z Atalantą po wysokiej porażce z Chelsea (0:4). Stąd też liga miała poprawić nastroje w szatni. Pomimo dobrych chęci, zwycięstwo padło łupem ekipy z Bergamo. Potężne uderzenie Duvana Zapaty niemal rozerwało siatkę w bramce Wojciecha Szczęsnego. Polski golkiper był bez szans, kiedy piłka wleciała pod poprzeczkę po czym wleciała mu za kołnierz.

Natomiast Inter miał ułatwione zadanie. Mistrzowie Włoch zmierzyli się z tegorocznym beniaminkiem. Venezia próbowała bronić się z całych sił, ale w pewnym momencie defensywa popełniła błąd, który sprowokował nieszczęście. Trafienie Calhanoglu z 34. minuty pozwoliło gościom na chwilę spokoju. Nieoczekiwanie z upływem czasu wciąż utrzymywał się wynik 1:0. Kiedy wydawało się, że tak zakończy się mecz, Martinez zdobył gola z rzutu karnego, ponieważ Haps sprowokował wapno przez dotknięcie piłki ręką.

Jak poradzili sobie Polacy?

Empoli Szymona Żurkowskiego pokonało Fiorentinę 2:1, jednak Polak opuścił murawę kilkadziesiąt sekund przed przerwą. 24-latek ucierpiał, gdy niefortunnie wjechał na wślizgu w betonową studzienkę. Po chwili zwijał się już z bólu, przez co w asyście medyków zakończył zawody po 44 minutach.

W jednym ze spotkań doszło też do starcia Sampdorii z Hellas Verona. Po obu stronach grali Polacy. Lepiej sobotnie po południe będzie wspominał jednak Bartosz Bereszyński, którego drużyna odniosła arcyważne zwycięstwo 3:1.