Atalanta – Inter: pięć goli w Bergamo, emocji nie brakowało [WIDEO]

Edin Dzeko

Inter Mediolan przed przerwą na mistrzostwa świata pokonał w derbach Atalantę (3:2). Bohaterem spotkania w Bergamo został Edin Dzeko, który strzelił dwa gole. Nerazzurri wciąż pozostają jedyną bezkompromisową ekipą w Serie A po rozegraniu 15 ligowych meczów.

• Inter Mediolan zanotował dziesiąte zwycięstwo w sezonie
  • Czarno-niebiescy mają aktualnie 30 oczek na koncie
  • La Dea zaliczyłą czwartą porażkę

Inter wrócił do gry o najwyższe cele

Inter Mediolan miał zamiar przed mundialową przerwą odnieść drugie z rzędu ligowe zwycięstwo. Zadanie przed ekipą Simone Inzaghiego nie było jednak łatwe, bo na drodze wicemistrzów Włoch stanęła Atalanta, która była podrażniona dwoma kolejnymi porażkami.

Przed niedzielną potyczką w pięciu meczach na siedem ostatnich spotkań miał miejsce remis w rywalizacji teamu z Bergamo z mediolańczykami. W związku z tym według wielu głosów podział punktów był bardzo prawdopodobny na Gewiss Stadium.

Wynik rywalizacji został otwarty w 24. minucie, gdy Ademola Lookman wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Stefana de Vrija na Duvanie Zapacie. Radość gospodarzy z prowadzenia nie trwała jednak długo, bo w 36. minucie ładnym trafieniem popisał się Edin Dzeko. Do przerwy dzięki trafieniu Bośniaka miał zatem miejsce remis.

W drugiej odsłonie Nerazzurri rzucili się do ataku i efekty przyszły szybko. Najpierw w 56. minucie Dzeko zdobył drugą bramkę w spotkaniu. Tymczasem gol na 3:1 padł po niefortunnym trafieniu Jose Luisa Palomino.

Argentyński zawodnik Atalanty w ostatnim kwadransie zrehabilitował się za gola samobójczego. Zdobył bramkę kontaktową. Gol autorstwa Palomino dla teamu z Bergamo był jednak ostatnim w niedzielnym starciu i Inter zwyciężył 3:2, wracając do gry o najwyższe cele.