Maurizio Sarri
Maurizio Sarri fot. Grzegorz Wajda

Sarri: Zaimponowała mi determinacja Juve

Maurizio Sarri został dzisiaj zaprezentowany oficjalnie jako nowy szkoleniowiec Juventusu FC. Nowy opiekun Starej Damy w trakcie spotkania z dziennikarzami przekonywał między innymi, że jego przeszłość w SSC Napoli nie będzie miała wpływu na jego pracę w klubie z Piemontu.

Czytaj dalej…

– Dałem z siebie wszystko w Neapolu. Następnie zebrałem cenne doświadczenie w Premier League, prowadząc Chelsea FC. A teraz jestem w Juve, który aktualnie jest najlepszym włoskim klubie. To może być ciekawe zwieńczenie mojej długiej kariery – mówił Sarri w trakcie konferencji prasowej.

– Nigdy w życiu nie spotkałem się z taką determinacją ze strony klubu, aby zatrudnić trenera, jak to miało miejsce w przypadku Juventusu. Taki stan rzeczy sprawił że zdecydowałem się na powrót do Włoch – dodał 60-latek.

– Jestem zadowolony z tego, co ma miejsce w Serie A. To może być niezwykły sezon dla trenerów w tej lidze. We Włoszech są z pewnością świetne warunki do pracy. Z pewnością liga włoska ma potencjał, aby rywalizować z Premier League o miano najlepszej na świecie, ale potrzeba wielkiego wysiłku na tej płaszczyźnie – kontynuował opiekun Bianconerich.

– Zamierzam wstawać codziennie rano, ucząc się tego, jak wygrywać. To nie jest takie proste. Wiadomo, że regularne wygrywanie jest trudniejsze niż wygranie jednego meczu. Juventus przyzwyczaił jednak, że wygrywa zawsze, a to sprawia, że współczynnik trudności urósł – zaznaczył Sarri.


Komentarze