Zasłużony klub żegna się z włoską elitą. Może to być ich początek końca

Do końca sezonu Serie A pozostały jeszcze cztery spotkania i już oficjalnie pożegnaliśmy pierwszą ekipę. Sampdoria przegrała w poniedziałek z Udinese i nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie. Jednak może to być dopiero początek problemów zasłużonego klubu z Genui.

Kibice Sampdorii
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Kibice Sampdorii
  • Sampdoria w poniedziałek przegrała z Udinese 0:2
  • Klub z Genui nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie
  • Jednak może to być dopiero początek ich kłopotów

Oficjalnie: Sampdoria żegna się z Serie A!

Sampdoria w poniedziałek przegrała wyjazdowe spotkanie z Udinese 0:2. Porażka sprawiła, że klub z Genui nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie, a może to być dopiero początek ich poważnych kłopotów. “Blucerchiati” byli w Serie A nieprzerwanie od sezonu 2012/13.

Klub boryka się z ogromnymi problemami finansowymi, w wyniku których Massimo Ferrero ustąpił miejsca w zarządzie, ale pozostał większościowym akcjonariuszem. Zarząd próbował sprzedać klub, ale wszystkie transakcje zostały zablokowane przez właśnie Ferrero. Fani “Blucerchiatich” poważnie obawiają się, że Sampdoria zbankrutuje i podąży drogą Chievo Verona – zostaną zdegradowani do Serie D.

Dla kibiców klubu ze stolicy Ligurii to poważny cios w serce w przeciągu dwóch dni. Dziś spadli z Serie A, a wczoraj ich rywale zza miedzy – Genoa – zagwarantowała sobie awans do elity po rocznej przerwie.

Sprawdź także: Przełamanie Krzysztofa Piątka! Polak wreszcie wpisał się na listę strzelców [WIDEO]

Komentarze