Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo fot.Grzegorz Wajda

Ronaldo poluje na rekord. “Będę zaszczycony, jeżeli pobije moje osiągnięcie”

Cristiano Ronaldo traci siedem goli do Ali Daeiego, do którego należy rekord pod względem zdobytych bramek w reprezentacji. Cytowany przez portugalski Record były reprezentant Iranu nie ukrywa, że zaszczytem dla niego byłoby pobicie jego wyczynu przez Portugalczyka.

Czytaj dalej…

Cristano Ronaldo jak na razie legitymuje się bilansem 102 goli. Z kolei Ali Daei ma ich na koncie 109. Trzeci w zestawieniu Ferenc Puskas zdobył 84 bramki, a Pele zaliczył 77 trafień.

– Mam ogromną nadzieję, że Cristiano Ronaldo pobije moje osiągnięcie pod względem bramek zdobytych w reprezentacji. Byłoby dla mnie zaszczytem, gdyby zawodnik jego klasy mógł to zrobić. Ronaldo jest jednym z najlepszych piłkarzy wszechczasów. To fenomen – mówił Irańczyk.

Przypomnijmy, że Ali Daei do zdobycia 109 bramek potrzebował 148 występów w drużynie narodowej. Karierę w reprezentacji zakończył w 2006 roku. Tymczasem Portugalczyk Ronaldo zaliczył jak na razie w drużynie narodowej 168 spotkań.

Dzisiaj wieczorem piłkarz Juventusu FC będzie mógł poprawić swój bilans strzelecki w drużynie narodowej. Podopieczni Fernando Santosa o godzinie 20:45 zaczną swój mecz z Chorwacją na wyjeździe w ramach Ligi Narodów UEFA.

Komentarze