Kibice AC Milan
Kibice AC Milan fot. Grzegorz Wajda

Raport: AC Milan stracił 413 milionów euro w ciągu pięciu lat

Dziennikarze Corriere dello Sport przeanalizowali finanse AC Milan. Oszacowali oni, że klub w przeciągu pięciu ostatnich lat zanotował stratę w wysokości 413 milionów euro.

Czytaj dalej…

Ponieważ Rossoneri czekają na werdykt w sprawie finansowego Fair Play (włodarze AC Milan złożyli apelację od poprzedniej decyzji), sytuacja w klubie jest bardzo niestabilna.

Teraz doszły do tego kolejne niepowodzenia związane z brakiem awansu do Ligi Mistrzów. W sezonie 2018/2019 Milanowi nie udało się zakończyć rozgrywek w pierwszej czwórce Serie A i po raz kolejny pozostaną oni poza najważniejszymi europejskimi rozgrywkami piłkarskimi.

W związku z tym dziennikarze Corriere dello Sport przeanalizowali finanse klubu na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Według ich obliczeń AC Milan osiągnął w tym okresie stratę w wysokości 413 milionów euro, z czego 100 milionów tylko w aktualnym sezonie. Największe obciążenia to z kolei rozgrywki 2017/2018. Wtedy to Rossoneri osiągnęli stratę w wysokości 126 milionów euro.

Klub z Mediolanu będzie więc musiał sprzedać kilku ważnych zawodników, aby uzupełnić dziurę budżetową. Według włoskich mediów drużyna z Lombardii już do 30 czerwca musi znaleźć dodatkowe 30 milionów euro.

Komentarze