Pandev żegna się z piłkarską karierą

Goran Pandev
fot. PressFocus Na zdjęciu: Goran Pandev

Napastnik Genoi CFC Goran Pandev potwierdził, że po zakończeniu trwającego sezonu kończy piłkarską karierę. 38-latek jak dotąd rozegrał w Serie A łącznie 484 mecze, notując w nich 101 trafień.

  • Goran Padev po zakończeniu sezonu kończy piłkarską karierę
  • Reprezentant Macedonii Północnej w lidze włoskiej w przeszłości bronił też barw Lazio, Napoli i Interu
  • W ekipie z Genui zawodnik występuje od 2015 roku

Ikona kończy karierę

Napastnik Genoi w tej kampanii zdobył jak na razie jedną bramkę. Informację o swojej decyzji związaną z zakończeniem piłkarskiej kariery piłkarz przekazał w rozmowie z Corriere dello Sport.

– W czerwcu zakończę piłkarską karierę. Zależy mi na tym, aby Genoa utrzymała się w Serie A. Nie mogę nie zrealizować tej misji – przekonywał doświadczony zawodnik w rozmowie z popularnym dziennikiem.

Jutro Genoa zmierzy się z AS Romą dowodzoną przez Jose Mourinho. Będzie to jednocześnie pierwszy mecz dla Andrija Szewczenki w roli opiekuna Rossoblu. W tej kwestii Pandev też zabrał głos.

– To ważny sygnał dla właścicieli klubu. Nie chcę rozmawiać o zwolnieniu Davide Ballardiniego, ale Szewczenko osiągał świetne wyniki jako selekcjoner reprezentacji Ukrainy. Nie mogło się nam przytrafić nic lepszego – przekonywał piłkarz.

– Jakie zalecenia od niego otrzymałem? Przekonywał mnie, aby robił co w mojej mocy i pomagał młodszym zawodnikom. Jako lider zespołu chce poznać każdego piłkarza, co nie jest łatwe, mając 30 zawodników w kadrze – rzekł Pandev.

Czytaj więcej: Szewczenko wchodzi w centrum chaosu. Jaka będzie jego Genoa?

Genoa
AS Roma
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 21. listopada 2021 20:28.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze